وزیر امور خارجه هند در تماس تلفنی با امیرعبداللهیان ضمن تأکید بر گسترش مناسبات دو کشور از وی برای سفر به دهلی نو دعوت کرد.

وزیر خارجه هند

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از فارس، «سوبرامانیام جایشانکار» وزیر امور خارجه هند در تماس تلفنی با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در خصوص موضوعات مورد علاقه به گفت‌وگو و تبادل نظر پرداخت.

در این گفت‌وگو طرف هندی ضمن تبریک انتصاب وزیر امور خارجه کشورمان، بر لزوم گسترش مناسبات بین دو کشور تأکید کرد و با اشاره به زمینه‌های گسترده همکاری‌های دوجانبه، منطقه‌ای و مواصلاتی بین ایران و هند، به منظور انجام مذاکره در این خصوص از وزیر امور خارجه کشورمان برای سفر به هند دعوت به عمل آورد.

وی همچنین بر لزوم استمرار مشورت‌های طرفین در خصوص افغانستان تأکید کرد.

امیرعبداللهیان  نیز ضمن تشکر از دعوت همتای هندی خود از انجام سفر در موعد مناسب استقبال و بر گسترش روابط بین جمهوری اسلامی ایران و هند در عرصه‌های مختلف اقتصادی شامل چشم اندازهای آتی و تعامل در مورد واکسن بین دو کشور، توسعه هر چه سریع‌تر پروژه چابهار و توسعه تجارت بین دو کشور تأکید کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان همچنین رویکرد اصولی و ثابت کشورمان نسبت به افغانستان مبنی بر لزوم تشکیل دولتی فراگیر و برخاسته از تمامی اقشار مردم این کشور و همچنین تلاش برای جلب مساعدت و همکاری جامع بین‌المللی و کشورهای منطقه در فروکاستن از وضعیت بحرانی در منطقه تأکید کرد.

روز گذشته نیز وزرای خارجه جمهوری آذربایجان و کرواسی تلفنی با وزیر امور خارجه کشورمان به وی تبریک گفتند و درباره مناسبات دوجانبه به رایزنی پرداختند. 

کد خبر 624215

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار