چهارشنبه ۱۰ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۴
۰ نفر

رئیس اداره سلامت مادران وزارت بهداشت گفت: براساس اولویت و اسامی، مادرانی که در حوزه بهداشت پرونده دارند، فراخوان می‌شوند و می‌توانند با معرفی‌نامه به مراکز واکسیناسیون مراجعه کنند.

واکسیناسیون - واکسن کرونا - زنان باردار

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، نسرین چنگیزی رئیس اداره سلامت مادران وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار کرد: در حال حاضر به همه مادران بالای ۳۵ سال تزریق واکسن سینوفارم توصیه می‌شود.

چنگیزی افزود: همچنین به مادران باردار کمتر از ۳۵ سال که با مشکلات قلبی، دیابت، فشار خون، مشکلات کلیوی مزمن، سیروز، کم خونی داسی شکل و یا بیماری های دیگر دست و پنجه نرم می کنند هم واکسن سینوفارم توصیه می شود.  

وی ادامه داد: در صورتی که در فهرست اعلام شده بیماری خاص مادر باردار وجود نداشته باشد، مستندات پزشکی مادر باید به مراکز و پایگاه های بهداشتی ارائه شده و پس از بررسی های صورت گرفته واکسیناسیون انجام خواهد شد و بر اساس اولویت و اسامی، مادرانی که در حوزه بهداشت پرونده دارند فراخوان می شوند و می توانند با معرفی نامه به مراکز واکسیناسیون مراجعه کنند.

رئیس اداره سلامت مادران وزارت بهداشت تصریح کرد: مادرانی که در بخش خصوصی پرونده داشته و اسامی آنها در بهداشت ثبت نشده است حتما باید یک بار به نزدیک ترین پایگاه بهداشتی منزل خود مراجعه کرده و بر اساس اولویت های مشخص شده زمان مراجعه برای واکسیناسیون به آنها اعلام خواهد شد.

وی گفت: افرادی که اطلاعی از آدرس پایگاه های بهداشتی ندارند و نمی دانند به کجا باید مراجعه کنند، می توانند با شماره ۴۰۳۰ و کد داخلی مادران باردار که چهار است تماس حاصل کرده و آدرس محل زندگی خود را اعلام کنند، سپس همکاران ما در حوزه بهداشت با این عزیزان تماس گرفته و آدرس پایگاهی که باید برای مراقبت مراجعه کنند را به آنها اعلام می کنند.

کد خبر 624089

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار