سیدجواد ساداتی‌نژاد، وزیر جهاد کشاورزی در اولین حکم انتصاب خود پس از استقرار در این وزارتخانه، معاون جدید توسعه و مدیریت منابع را منصوب کرد.

علي اكبر متكان

به گزارش همشهری آنلاین، سیدجواد ساداتی‌نژاد وزیر جهاد کشاورزی طی حکمی دکتر علی‌اکبر مَتکان را به سمت سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت جهاد کشاورزی منصوب کرد.

متکان استاد تمام سنجش از دور و GIS در برنامه‌ریزی محیطی و اقلیم‌شناسی دانشگاه شهیدبهشتی است که معاونت اداری و مالی و مدیریت منابع وزارت علوم و مدیرکل بورس و امور دانشجویان خارج وزارت علوم از سوابق اجرایی وی است.

وی دانش و تکنیک‌های سنجش از دور را در حوزه‌های مختلف از جمله کشاورزی و منابع طبیعی به کار گرفته و طرح‌های تحقیقاتی نظیر سنجش بررسی اثرات تغییر اقلیم و مدیریت خشکسالی و شناسایی خشکسالی کشاورزی را به اجرا درآورده است. معرفی مهمترین شاخص‌های سنجش خشکسالی و بررسی مزایا و معایب آنها در ایران، تهیه نقشه دمای سطح زمین در ایران با استفاده از تصاویر سنجنده MODIS، بررسی توزیع مکانی کادیوم و تعیین پوشش گیاهی در معرض خطر در منطقه مرکزی ایران، بررسی خشکسالی در مناطق خشک با تکیه بر سنجش از دور، پهنه‌بندی خطر خشکسالی مناطق خشک و پیش‌بینی تخریب جنگل‌ها از جمله دستاوردهای تیم تحقیقاتی است که در حوزه سنجش از دور با نگاه به حوزه‌های تخصصی کشاورزی و منابع طبیعی فعالیت کرده است.

کد خبر 623673

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار