زندگینامه و خاطرات غلامحسین ابراهیمیِ دینانی در پنج قسمت ۲۰ دقیقه ای و با صدای بهروز رضوی، از ۱۳ تا ۱۷ شهریور ماه در برنامه «کتاب شب» رادیو تهران روایت می شود.

غلامحسین دینانی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از به ایسنا محمدباقر رضایی ـ سردبیر و نویسنده برنامه «کتاب شب» ـ گفت: زندگینامه و خاطرات دکتر دینانی بر اساس منابع گوناگون، از جمله کتاب فلسفه و زندگی که به کوشش کریم فیضی در انتشارات روزنامه اطلاعات به چاپ رسیده، تدوین و تنظیم شنیداری شده است.

این سردبیر در توضیحات بیشتر گفت: در این روایت رادیویی، شنوندگان برنامه «کتاب شب» ماجراهای جذابی را از زبان این فیلسوف ( به شیوه اول شخص) می شنوند که دانستنشان، آرامش بخش لحظه های زندگی است. استاد در بخشی از خاطراتش می گوید، "من همیشه مساله دارم. بی مساله باشم می میرم. آدمها را هم مثل خودم مساله دار می کنم. گاهی هم مباحثه و فضولی می کنم. فضولم دیگر!! درباره خودم و زندگی ام هم تا به حال هر چه گفته ام، پشیمانم. فیلسوف نباید فلسفه اش را به زندگی اش بچسباند که رسوایی است. من خودم را فیلسوف نمیدانم ... و راستی، عجب حرفهایی می زنم!؟ اینها را چطوری می خواهید بنویسید و بخوانید!؟ "

گفتنی است برنامه «کتاب شب» به تهیه کنندگی رضا قربانی در گروه اخلاق و زندگی شهروندی رادیو تهران تولید شده و در کنداکتور پخش قرار گرفته است.

کد خبر 622659

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار