دوشنبه ۱ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۸:۵۲
۰ نفر

استاندار تهران گفت: تست‌ PCR تحت پوشش بیمه‌ها قرار گرفته است، چون وقتی فردی به دلیل نداشتن منابع مالی از انجام تست سر باز می‌زد، بسیار خطرناک بود.

تست کرونا

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران در جلسه ستاد مقابله با کرونا استان تهران ضمن تبریک روز پزشک گفت: پزشکان در شرایط سختی بیش از ۵۵۰ روز است که تمام ظرفیت و توان خود را بکار گرفتند تا سلامتی و آرامش را به مردم بازگردانند که باید از همه آنها قدردانی کنیم.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره تمام شهدای انقلاب، دفاع مقدس، مدافعین سلامت، مدافعین حرم و شهیدان دولت رجایی و باهنر گفت: سازمان جهانی بهداشت توصیه ای دارد که بحث سلامت بحث یک وزارتخانه و دستگاه نیست و مربوط به همه ارکان حاکمیت است که تمام ارکان باید برای ارتقاء و حفظ سلامت همکاری داشته باشند.

وی ادامه داد: نیروی انتظامی از بدو شیوع این بیماری تا به امروز همه ظرفیت خود را به کار گرفته و شبانه روزی نسبت به کنترل ترددها اقدام کرده است. از سوی دیگر باید از همکاری اصناف که همیشه خود پیشقدم شده اند، قدردانی کنیم.

وی تاکید کرد: آمار و ارقام نشان داد بعد از ۹ هفته، تعداد بیماران سرپایی به لطف خداوند و رعایت پروتکل ها با کاهش مواجه شده است. تست های PCR تحت پوشش بیمه قرار گرفته که نگرانی ها برای بار مالی ناشی از این کار از دوش دانشگاه های علوم پزشکی برداشته خواهد شد، چرا که فردی که برای نداشتن منابع مالی، از انجام تست سر باز می زد بسیار خطرناک بود. لذا امروز باید افراد را ترغیب کنیم که هر کس علائم دارد تست بدهد تا بدین ترتیب نسبت به شناسایی به موقع افراد اقدام شود.

وی با تاکید بر اینکه سوش جدید لامبدا قدرت و بیماری زایی و سرایت بیشتری دارد، افزود: از فرمانداران درخواست می کنم ستاد مقابله با کرونای شهرستان ها را با ساختار صحیح شکل بدهند تا نسبت به مهار بیماری و کاهش سرایت اقدام کنیم. از سوی دیگر باید نسبت به شناسایی سوله های نزدیک به بیمارستان ها مانند آنچه در بهارستان و اسلامشهر شکل گرفته است اقدام شود.

محسنی بندپی تاکید کرد: آماده بودن و تمهید موثر، ما را از نگرانی و دلهره در می آورد. قطعا حفظ سلامتی آحاد جامعه از اهمیت ویژه ای برخوردار است. امیدواریم پیک بعدی وجود نداشته باشد اما اگر هم آمد، باید آمادگی لازم را داشته باشیم.

وی افزود: کارگروه های طرح شهید سلیمانی شکل گرفته که امیدواریم در جلسه آینده نسبت به اقدامات انجام شده گزارش ها ارائه شود.

کد خبر 622214

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار بهداشت و درمان

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha