فرمانده انتظامی آذربایجان شرقی گفت:از آغاز اجرای طرح محدودیت‌های کرونایی تاکنون 848خودروی غیر بومی در استان یک میلیون تومان جریمه شده اند.

سفر ـ جریمه

به گزارش همشهری آنلاین ، با وجود محدودیتهای کرونایی ، تعداد زیادی از رانندگان در استان همچنان به این قوانین بی اعتنا هستند و پلیس نیز روزانه با صدها خودرو و راننده متخلف برخورد می کند.

فرمانده انتظامی آذربایجان شرقی در همین راستا اعلام کرد: پلیس با قاطعیت با این افراد برخورد کرده و تا زمان اعلام محدودیتها اعمال قانون نیز ادامه خواهد داشت.

حسین عبدی با تاکید لزوم بر برخورد قانونی با رانندگانی که پلاک‌های خودرو را مخدوش یا دست کاری می‌کنند افزود: دستکاری در پلاک خودرو طبق ماده ۷۲۰ قانون مجازات اسلامی جرم است و از آغاز اجرای طرح تاکنون ۲۶۳ راننده که پلاک‌های خودرو را دستکاری کرده بودند به مراجع قضائی معرفی و ۴ هزار و ۴۲۰ خودروی پلاک مخدوش جریمه شدند.

وی ادامه داد: محدودیت‌های تردد شبانه از ساعت ۲۲ تا ۳ بامداد همچنان به قوت خود باقی است و از زمان آغاز اجرای طرح تاکنون حدود ۵۲ هزار دستگاه خودرو به علت بی توجهی به قوانین منع تردد شبانه مبلغ ۲۱۰ هزار تومان و تعداد ۸۴۸ دستگاه پلاک غیر بومی نیز مبلغ یک میلیون تومان در درون شهرها جریمه شده اند.

عبدی در خصوص ممانعت از ورود خودروهای غیر بومی گفت: از آغاز اجرای طرح محدودیت‌های کرونایی تاکنون با حضور ۶۵ تیم ماموران پلیس راه و انتظامی در ۱۵ نقطه ورودی استان، محورهای مواصلاتی و ممانعت از ورود مسافران به داخل شهرهای استان، بیش از ۳۶ هزار و ۸۴۵ خودرو بازگردانده و ۱۰ هزار دستگاه خودرو نیز اعمال قانون شده است.

فرمانده انتظامی آذربایجان شرقی تصریح کرد: رانندگانی که با پلاک غیربومی با بی‌توجهی به ممنوعیت‌های وضع شده به استان وارد می‌شوند بر اساس رنگ بندی‌های کرونایی در شهرهای قرمز یک میلیون تومان و در شهرهای نارنجی ۵۰۰ هزار تومان جریمه می‌شوند.

کد خبر 622101

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار