عضو اتحادیه نمایشگاه داران خودرو گفت: قیمت هایی که اخیرا در فضای مجازی به عنوان نرخ پراید اعلام می شود، ساختگی است.

بازار خودرو

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، خسروشاهی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا قیمت هایی که در خصوص خودرو اکنون در فضای مجازی اعلام می شود، صحت دارد یا خیر؟ گفت: فعلا هیچ قیمتی اعلام نشده است و قیمت هایی که اعلام می شود ساختگی است.

او با بیان اینکه قیمت ها نسبت به آخرین معاملات در هفته گذشته، تغییری نکرده است، بیان کرد: امروز اولین روز بعد از تعطیلات است و معاملات از امروز آغاز شده و قیمت ها کشف می شوند.

عضو اتحادیه نمایشگاه داران خودرو گفت: این قیمت هایی که اخیرا اعلام می شود، پیشنهاد دلالان است که با بالا رفتن دلار محاسبه  و آن را اعلام می کنند. با اینکه خریداری در بازار وجود ندارد و این قیمت گذاری ها مورد تایید اتحادیه نبوده و بازار اکنون راکد است  و علت رکود هم انتظار خریداران به ثبات نرخ هاست.

خسروشاهی گفت: اکنون دلال و فروشنده قیمت گذاری می کند و نمایشگاه دار با این قیمت ها معامله نمی کند چرا که آن ها تابع مسائلی هستند و خارج از عرف نمی توانند قیمت بدهند و این قیمت ها برای خارج از نمایشگاه داران است.

گفتنی است از هفته گذشته تاکنون قیمت برخی خودروها نوسانات زیادی داشته است و گاهی دیده شده قیمت ها بین ۵ تا ۱۰ میلیون تومان افزایش یافته است.

به طور مثال در محصولات گروه خودروسازی سایپا پراید به ۱۴۹ میلیون تومان و ۱۵۰ میلیون تومان رسیده، پراید ۱۳۱ از ۱۳۵ میلیون تومان به ۱۳۷ میلیون تومان افزایش قیمت داشته است.

در محصولات گروه خودروسازی ایران خودرو نیز شاهد افزایش قیمت بوده ایم به طوری که پژو ۲۰۶ تیپ ۲ طی ۲ هفته اخیر از ۲۱۰ میلیون تومان به ۲۳۰ میلیون تومان رسیده است.

کد خبر 621979

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار