مجموع نظرات: ۰
یکشنبه ۳۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۲
۰ نفر

با ترفندهای ریاضی می‌توانید سن و شماره پا دوست و همراهتان را متوجه شوید.

کفش

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، با ترفندهای ریاضی می‌توانید سن و شماره پا دوست و همراهتان را متوجه شوید. برای این کار از دوست‌تان بخواهید که شماره کفشش را در نظر بگیرد. بعد آن عدد را در عدد ۵ ضرب کند.

اکنون حاصلضرب را با عدد ۵۰ جمع کند و عدد نهایی را در عدد ۲۰ ضرب کند. حالا جواب را با ۱۰۱۵ جمع کرده و عدد پایانی را از سال تولدشان به میلادی کسر کنند. اکنون عدد را به شما اعلام کنند. عدد حاصل شده عددی سه یا چهار رقمی است که سمت چپ آن شماره کفش و سمت راست سن آن فرد است.

البته این ترفند برای کسی که امسال به دنیا آمده و یا بیش از ۱۰۰ دارد کاربردی نیست. بهترین راه برای توضیح این فرمول این است که توضیح دهیم چطور به سن و شماره پا به طور جداگانه رسیدیم. این فرمول می‌تواند به این دلیل سن فرد را حساب کند که سال تولد را از عدد ۲۰۱۵ کم می‌کند.

نحوه بدست آوردن عدد ۲۰۱۵ هم این است که ۱۰۱۵ را در عدد ۲۰ ضرب کرده یا به عبارت دیگر ۱۰۵۰ را با عدد ۱۰۰۰ جمع می‌کنیم. شماره کفش به این دلیل درست درمی‌آید که وقتی شماره کفش را در ۵ و بعد در ۲۰ ضرب می‌کنیم. دو صفر مقابل عدد اصلی قرار می‌گیرد.

برای مثال اگر شماره کفش شما ۱۱ است با عملیات انجام شده ۱۱۰۰ می‌شود. قدم نهایی معادله اضافه کردن آن عدد به سن‌تان است برای همین دو عدد نخست شماره کفش شماست.

کد خبر 621896

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha