فرمانده ستاد مقابله با کرونا تهران گفت: تعداد مراجعین سرپایی کرونا در ۲۴ ساعت گذشته به ۲۴ هزار نفر و تعداد بستری‌ها به ۹ هزار و ۶۷۰ نفر رسیده است.

کرونا در ایران

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، علیرضا زالی فرمانده ستاد مقابله با کرونا تهران در حاشیه افتتاح مرکز واکسیناسیون منطقه ۱۶ شهرداری تهران اظهار کرد: تعداد مراجعین سرپایی در ۲۴ ساعت گذشته ۲۴ هزار نفر بود و تعداد بستری‌ها نیز ۹ هزار و ۶۷۰ نفر است.

او افزود: در حال حاضر ۲ هزار و ۶۱۰ بیمار نیز در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند و هزار و ۸۰۰ نفر مراجعین جدید به بیمارستان ها داشته‌ایم.

زالی اظهار کرد: خوشبختانه در طول دو هفته گذشته روند افزایش مراکز تجمیعی واکسیناسیون در تهران  سرعت خوبی گرفته و آمادگی این را داریم که با در اختیار قرار گرفتن واکسن تعداد افراد بیشتری را واکسن بزنیم.

رییس ستاد کرونای استان تهران ادامه داد: تعداد مراکز واکسیناسیون در تهران به ۱۱۴ مرکز رسیده است و در این مراکز پرسنل باتجربه شرکت شهر سالم حضور دارند. ۵۰ درصد از نیروها و واکسن های این مرکز به مردم این منطقه اختصاص دارد و ۵۰ درصد دیگر آن نیز به واکسیناسیون پرسنل شهرداری اختصاص خواهد یافت. این مرکز تا ۲ هزار واکسن در روز تزریق می‌تواند تزریق کند.

زالی گفت: این چهارمین پروژه‌ای است که در روزهای گذشته با همکاری شرکت شهر سالم افتتاح می‌شود و این پروژه در حوزه بهداشت است و پروژه‌های قبلی در حوزه درمان بودند. تعطیلی‌ها در صورتی موفق خواهند بود که تردد درون شهری و بعد از آن بین استانی را کاهش دهند و این تعطیلی به شرطی اثربخش خواهد بود که همه در بحث نظارتی و مراقبتی وظیفه خود را به درستی انجام دهند.

وی بیان کرد: وقتی ریتم تردد در تعطیلی کاهش یابد به کاهش چرخش ویروس هم کمک می‌کند و این تعطیلی در صورت اجرا دقیق می‌تواند فرصتی طلایی برای تجدید قوای نیروی کادر درمان باشد.

کد خبر 620793

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha