سفینه باربری «سیگنوس» ساخت شرکت نوروثروپ-گرامن بزرگترین محموله را برای سازمان فضایی آمریکا (ناسا) به ایستگاه فضایی بین‌المللی رساند.

Cygnus

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از space.com سفینه «سیگنوس NG16» در ساعت ۱۱:۰۷ صبح روز پنجشنبه به وقت گرینویچ بر فراز اقیانوس اطلس در جنوب غرب پرتغال بوسیله بازوی رباتی ایستگاه فضایی بین‌المللی گرفته شد و بعد هنگامی که ایستگاه فضایی بر فراز دریای عرب بود به مدول «یونیتی» (Unity) ایستگاه فضایی متصل شد.

سیگنوس روز سه‌شنبه از تاسیسات پروازی «والوپس» ناسا در ایالت ویرجینیای آمریکا به فضا پرتاب شد تا ۳۷۲۰ کیلوگرم ملزومات، تجهیزات و وسائل آزمایشی را به فضانوردان «ماموریت اکتشافی ۶۵» سوار بر ایستگاه فضایی برساند.

از جمله تجهیزات تحویل‌شده سخت‌افزارهای جدید، یک جاذب دی‌اکسید کربن برای تضمین تامین هوای قابل‌تنفس برای فضانوردان و تجهیزات برای ارتقای صفحه‌های خورشیدی ایستگاه است. از جمله محموله‌های زیستی که سیگنوس برای آزمایش‌های علمی به ایستگاه فضایی آورده است یک محموله «کپک مخاطی» و دو محموله حاوی سلول‌های عضلانی انسانی است.

این ماموریت که NG15 نامیده شده است، پانزدهمین ماموریت تامین ملزومات برای ایستگاه فضایی است که شرکت نورثروپ- گرامن از سال ۲۰۱۴ تاکنون انجام داده است. سفینه سیگنوس در بازگشت به زمین هنگام ورود به جو زمین می‌سوزد و از بین می‌رود.

کد خبر 620498

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار