اندرو کومو، فرماندار نیویورک به دنبال اثبات رسوایی اخلاقی و اتهامات آزار جنسی، دقایقی پیش استعفای خود را اعلام کرد.

شهردار نیویورک

به گزارش همشهری‌آنلاین، ایرنا به نقل از ان بی سی نیوز نوشت: کومو که از حزب دموکرات و متحد بایدن است، با اتهام آزار جنسی ۱۱ زن روبه رو بود و سرانجام با اثبات این اتهامات استعفای خود را از فرمانداری نیویورک اعلام کرد.  

کومو با اعلام استعفای خود گفت: فکر می کنم که با توجه به شرایط بهترین راهی که می توانم در حال حاضر کمک کنم این است که کنار بروم و اجازه دهم اختیارات به دولت بازگردد.  

با استعفای کومو، خانم کتی هوچول نماینده حزب دموکرات قرار است تا پایان دوره خدمت کومو به جای وی مسئولیت فرمانداری نیویورک را بپذیرد و وی اولین فرماندار زن ایالت نیویورک خواهد بود.

پیش از این "لتیتا جیمز" دادستان کل ایالت نیویورک اعلام کرد که تحقیقات مستقل نشان می‌دهد فرماندار دموکرات این ایالت چندین زن را مورد آزار جنسی قرار داده است.

دادستان نیویورک با بیان این که فرماندار با این اقدام، قوانین این ایالت را نقض کرده است، گفت که  او محیط کار ناامنی برای دیگران ایجاد کرده و دست به اقدامات تلافی جویانه علیه یکی از کارکنان سابق فرمانداری زده است  که قصد افشای تعرض جنسی او را داشت.

بر اساس گزارش  رسانه های آمریکایی، ۱۱ زن در این پرونده گفته‌اند که با حرکات و اقدامات نامناسب فرماندار مورد آزار و اذیت قرار گرفته‌اند.

تحقیقات تقریباً پنج ماه طول کشیده و شامل مصاحبه با ۱۷۹ نفر از جمله متهمان، کارکنان فعلی و سابق و شخص فرماندار بوده است.

کد خبر 620149

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار آمریکا

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha