رئیس ستاد مقابله با کرونای استان تهران، آخرین آمار تزریق واکسن کرونا را در پایتخت اعلام کرد.

واکسن کرونا - سالمندان

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، دکتر علیرضا زالی رئیس ستاد مقابله با کرونای استان تهران گفت: تاکنون ۲ میلیون و ۵۹۰ هزار دوز واکسن کرونا در تهران تزریق شده است و ۶۰۳ هزار نفر هردو دوز را دریافت کردند.

زالی افزود: در گروه سنی بالای ۸۰ سال در استان تهران و اکثر استان‌ ها میزان واکسیناسیون به ۸۶ درصد رسیده و در گروه سنی بین ۷۰ تا ۸۰ سال این عدد به ۸۲ درصد رسیده است.

او ادامه داد: همچنن در گروه ۶۵ تا ۷۰ سال این عدد ۷۱ درصد است و در گروه ۶۰ تا ۶۵ سال هم ۵۹ درصد واکسن خود را دریافت کرده اند.

زالی اضافه کرد:  واکسن کرونا تنها عاملی است که در حال حاضر می تواند میزان مرگ و میر، بستری در بخش‌های ویژه و ابتلای شدید را کاهش دهد.

وی گفت: هرگونه تاخیر در روند واکسیناسیون به خصوص در گروه سنی پرمخاطره و سالمندان بسیار مخاطره‌آفرین خواهد بود.

رئیس ستاد مقابله با کرونای استان تهران از شهروندان تقاضا کرد که در صورت قرار گرفتن در اولویت تزریق واکسن، به تزریق واکسن اقدام کنند.

وی با بیان اینکه در این روزهای سخت کرونایی مردم حتما به تزریق واکسن اقدام کنند تا از خطر بیماری کاسته شود، اظهار داشت: تمام مطالعات بین‌المللی نشان می‌دهد با وجود شایع شدن گونه دلتا در بسیاری از کشورها از جمله ایران، واکسن همچنان یک راهکار منطقی، سهل‌الوصول، کارا و سریع‌الاثر تلقی می‌شود.

زالی تاکید کرد: واکسیناسیون کرونا شرط لازم برای مبتلا نشدن به این بیماری است و شرط کافی، رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی است. به همین دلیل مردم باید این موارد را همچنان رعایت کنند. مردم همچنان استفاده از ماسک، رعایت فاصله‌گذاری و حضور نیافتن در تجمعات و مراسم را رعایت کنند.

کد خبر 619509

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار بهداشت و درمان

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha