بنابر آمار منتشره مرکز آمار ایران، در ۹ ماه نخست سال ۹۹ همانند سال ۹۸ بیشترین ازدواج‌ها در ۲۰ تا ۲۹ سال و بیشترین طلاق‌ها در ۳۰ تا ۳۹ سال برای زنان و مردان در کشور به ثبت رسیده است.

موفقیت کرج در کاهش آمار طلاق

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایسنا، مطابق آمار یادشده طی ۹ ماه نخست سال ۹۹ همانند سال ۹۸، میانگین سن مردان در اولین ازدواج و در مناطق شهری و روستایی ۲۷ سال و میانگین سن زنان در اولین ازدواج ۲۳ سال بوده است.

بیشترین ازدواج‌ها و طلاق‌ها در ایران مربوط به کدام سنین است؟

همچنین طی سال ۹۸ بیشترین ازدواج‌های ثبت‌شده بر حسب سن مردان در هنگام ازدواج به گروه سنی ۲۰ تا ۲۹ سال با ۳۲۲ هزار و ۱۷۰ رویداد ازدواج معطوف می‌شود. این آمار برای ۹ ماه نخست سال ۹۸ و ۹۹ نیز به همین گروه سنی تعلق دارد.

بیشترین ازدواج‌های ثبت‌شده بر حسب سن زنان هنگام ازدواج و در سال ۹۸ نیز به گروه سنی ۲۰ تا ۲۹ سال با ۲۴۰ هزار و ۷۴۵ رویداد ازدواج معطوف می‌شود که همانند مردان این آمار برای ۹ ماه نخست سال ۹۸ و ۹۹ نیز به همین گروه سنی در بین زنان تعلق دارد.

بیشترین ازدواج‌ها و طلاق‌ها در ایران مربوط به کدام سنین است؟

در مورد آمار طلاق نیز، بیشترین طلاق‌های ثبت‌شده بر حسب سن مردان هنگام طلاق طی سال ۹۸ با تعداد ۷۶ هزار و ۶۸۰ رویداد به گروه سنی ۳۰ تا ۳۹ سال تعلق دارد که این آمار در ۹ ماه نخست سال ۹۸ و ۹۹ نیز به همین گروه سنی بین مردان معطوف می‌شود.

بیشترین طلاق‌های ثبت‌شده بر حسب سن زنان هنگام طلاق طی سال ۹۸ نیز با تعداد ۶۴ هزار و ۱۳۵ رویداد طلاق به گروه سنی ۳۰ تا ۳۹ سال تعلق دارد. این آمار در ۹ ماه نخست سال ۹۸ و ۹۹ نیز به همین گروه سنی بازمی‌گردد.

بیشترین ازدواج‌ها و طلاق‌ها در ایران مربوط به کدام سنین است؟


 

کد خبر 619236

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

وبگردی

اخبار بازار و کسب و کار