پدر ورگارا، یک کشیش جن‌گیر‏، بوکسور و محکوم سابق‏ به شهری دورافتاده در اسپانیا تبعید می‌شود. او که امیدوار است در این شهر از چشم دشمنانش پنهان شود، به همراه خود سیری از وقایع ماوراءالطبیعه را به شهر می‌آورد.

30 سکه

به گزارش همشهری آنلاین، سریال ۳۰ سکه (۳۰Monedas) در ژانر ترسناک ماوراءالطبیعه، داستان قدرت تاریکی است که ۳۰ سکه تاریخی به صاحبش می‌بخشد. ۳۰ سکه‌ای که یهودا در ازای خیانت به مسیح پاداش گرفت، سکه‌هایی نفرین‌شده‌اند که هر کدام قدرتی تاریک و سرنوشتی تیره برای دارنده‌شان در بر دارند. در این سریال، هرکس همه این ۳۰ سکه را داشته باشد، می‌تواند با نیرویی اهریمنی بر جهان حکومت کند. 

یکی از این ۳۰ سکه را پدر ورگارا در جریان یک جن‌گیری به دست آورده و چون از قدرت تاریکش آگاه است، در جایی پنهانش کرده تا دست کسی به آن نرسد. در طول قسمت‌های سریال می‌بینیم که شخصی ناشناس، با نفوذ و قدرتی که دارد، سکه‌ها را در سراسر جهان پیدا و به مجموعه‌اش اضافه می‌کند و با ترفندهایی قصد دارد آن یک سکه را از پدر ورگارا بگیرد‏ و البته او را به همکاری با خود راضی یا مجبور کند.     

تصاویر | کشیش جن‌گیر تبعیدی در جنگ با قدرت ۳۰ سکه | سریال ترسناک اسپانیایی با الهام از خیانت یهودا

نگهداری از این سکه، آزمونی برای ایمان پدر ورگارا است. اینکه آیا به سویه روشن جهان وفادار می‌ماند، یا دست در دست شیطان، به پیروزی تاریکی کمک می‌کند. دشمنان او به ورگارا القا می‌کنند که سرنوشت ما از پیش نوشته‌شده و محتوم است، اختیار در انتخاب وجود ندارد و آدمی نمی‌تواند خود را از آینده تیره‌اش برهاند. با این وجود، ورگارا تلاش می‌کند از توانایی انتخاب خود مراقبت کند‎، همان‌طور که سعی دارد از سکه سی‌ام محافظت کند. او در این راه، از پاکو، شهردار و النا، دامپزشک شهر کمک می‌گیرد و آن‌ها نیز به قدر ظرفیت خود، درگیر مبارزه خیر و شر داستان می‌شوند. 

تصاویر | کشیش جن‌گیر تبعیدی در جنگ با قدرت ۳۰ سکه | سریال ترسناک اسپانیایی با الهام از خیانت یهودا

در واقع‏، ۳۰ سکه بر سه شخصیت اصلی متمرکز است: پدر ورگارا، جن‌گیر و کشیش سابق، النا، دامپزشک باهوش و مدبر و پاکو، شهردار محتاط شهر که علاقه‌ای به شغل و جایگاهش ندارد. مجموعه در بطن خود به مضامینی چون سیاست، قانون، دین و ... می‌پردازد. در این میان، روایت‌هایی از زندگی شخصی شخصیت‌ها، ما را بیشتر با داستان درگیر می‌کند و پیگیری داستان، دلهره‌آورتر خواهد بود. 

تصاویر | کشیش جن‌گیر تبعیدی در جنگ با قدرت ۳۰ سکه | سریال ترسناک اسپانیایی با الهام از خیانت یهودا

وقایع ترسناک و ماوراءالطبیعه سریال، از قسمت اول با تولد یک نوزاد عجیب و غریب آغاز می‌شود. گاوی در حال زایمان است و دامپزشک، شهردار، همسر شهردار و دو کارگر شاهد این رویدادند. ناگهان در کمال شگفتی و وحشت همه، دامپزشک نوزاد انسانی را از شکم گاو بیرون می‌کشد. در ادامه، شاهد اتفاق‌هایی ترسناکتر از جنس وحشت لاوکرفتی گرفته تا صحنه‌های جن‌گیری در این سریال هستیم. سریال البته به شهر کوچک اسپانیایی محدود نمی‌ماند و تا واتیکان و البته منطقه جنگی سوریه و عراق پیش می‌رود. 

تصاویر | کشیش جن‌گیر تبعیدی در جنگ با قدرت ۳۰ سکه | سریال ترسناک اسپانیایی با الهام از خیانت یهودا

این سریال اسپانیایی ساخته الکس دلا ایگلسیا است و در ۸ قسمت از HBO Europe پخش شده است. 

کد خبر 618574

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار ادبیات و کتاب

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

اخبار بازار و کسب و کار

خواندنی‌ها