پانداهایی که به هدف بهبود روابط از طرف چین به فرانسه امانت سپرده شدند طی یک زایمان استثنایی دوقلو به دنیا آوردند.

پاندا

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ای پی، یک پاندای غول پیکر در باغ وحش فرانسه دوقلو به دنیا آورد؛ این توله‌های «شاداب، صورتی و قوی» دختر هستند.

مادر این دو، هوان هوان و پدر آنها، یوان زی، در باغ وحش بووال و با هدف برجسته کردن روابط خوب بین چین و فرانسه، طی یک قرار داد ده ساله به امانت سپرده شده‌اند. 

این دوقلوها دومین و سومین توله‌های این خانواده هستند که پس از اولین پاندای متولد شده در سال ۲۰۱۷ در فرانسه، به نام یوان منگ، به دنیا آمدند.

«هوان هوان به خوبی از آنها مراقبت می‌کند. او آنها را در دهان خود گرفت تا آنها را لیس بزند و تمیز کند. صدای ضعیف گریه این نوزادان قابل شنیدن است» این را مدیر باغ‌وحش بووال گفت.

جنسیت توله‌ها توسط متخصصان چینی که از آنها مراقبت می‌کنند تعیین شده اما برای اظهار نظر قطعی باید تا چند ماه دیگر و رشد بیشتر این دوقلو صبر کرد.

پس از ارتباط هوان هوان و یوان زی در این باغ‌وحش که در ۲۲۵ کیلومتری جنوب پاریس واقع شده، دامپزشکان از تلقیح مصنوعی نیز کمک گرفتند تا بتوانند شانس بارداری را «تا حد ممکن» افزایش دهند.

پانداهای غول پیکر در تولید مثل مشکل دارند و پیگیری حاملگی آنها بسیار دشوار است. زایمان این حیوانات همیشه بسیار استثنایی و همراه با شگفتی است.

نام توله‌ها تا ۱۰۰ روز آینده اعلام خواهد شد و این متولدان فرانسه پس از چند سال به چین اعزام می‌شوند.

سایر کشورهای اروپایی، از جمله اتریش، بلژیک، آلمان، هلند، اسپانیا، فنلاند و انگلستان نیز پانداهای غول پیکر دارند.

حدود ۱۸۰۰ پاندا در طبیعت در چین و حدود ۵۰۰ پاندا در سراسر جهان در باغ‌وحش و تحت حفاظت زندگی می‌کنند.

با اعلام این آمار، مقامات چینی به تازگی اعلام کردند که پانداهای غول پیکر دیگر در گروه «در معرض خطر انقراض» طبقه بندی نمی‌شوند اما هنوز آسیب‌پذیر هستند. 

کد خبر 618464

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار