طرح ملی آزادراه خرم‌آباد- بروجرد به عنوان نخستین آزادراه شش خطه کشور با مشارکت قرارگاه خاتم الانبیاء (ص) به بهره‌برداری ‌رسید.

آزادراه خرم آباد- بروجرد

 به گزارش همشهری آنلاین از تسنیم ،آزاد راه خرم‌آباد- بروجرد که بخشی از آزاد راه خرم‌آباد - اراک است به طول ۶۸کیلومتر به عنوان  یکی از مهم‌ترین آزادراه‌ها در کریدور شمال به جنوب کشور محسوب می‌شود امروز با حضور فرمانده قرارگاه خاتم‌الانبیا (ص)، وزیر راه و شهرسازی و مسئولان استانی به  بهره‌برداری رسید.

این آزاد راه از خرم‌آباد تا اراک به طول ۱۳۴ کیلومتر طراحی شده است و در فاز نخست ۶۷ کیلومتر آن که حد فاصل خرم‌آباد تا بعد از بروجرد است مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

با به بهره‌برداری رسیدن آزاد راه خرم‌آباد- بروجرد تمامی گردنه‌ها و نقاط حادثه خیز جاده کنونی خرم‌آباد به سمت بروجرد رفع و تردد در این مسیر با ۳۲ کیلومتر کاهش مسیر از ۱۰۰کیلومتر به ۶۸ کیلومتر رسیده و زمان سفر از خرم‌آباد به بروجرد به ۴۰ دقیقه می‌رسد.

 برای این پروژه تاکنون اعتباری بالغ بر ۲ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان هزینه شده  که با سرمایه‌گذاری ۶۰ درصدی بخش دولت و ۴۰ درصدی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ساخته  شده است.

گفته شده  حدود ۲ هزار و ۶۰۰میلیارد تومان برای ساخت این پروژه هزینه شده که ارزش کنونی آن ۵ هزار و۵۰۰ میلیارد تومان  است.

محور توسعه برای استان لرستان

وزیر راه و شهرسازی گفت: این نخستین آزادراه شش خطه کشور و نخستین آزادراهی است که تونل بزرگ ۳ کیلومتری ۶ شش خطه در آن احداث شده است.

محمد اسلامی در جمع خبرنگاران این شهرستان ضمن تبریک به مردم استان لرستان به جهت افتتاح آزادراه خرم‌آباد- بروجرد اظهار داشت: از ۱۵ مردادماه با تکمیل کارهای باقی مانده‌ای که نیازمند بهره‌برداری است پروژه آزادراه خرم‌آباد- بروجرد به بهره‌برداری می‌رسد.

وی افزود: این ۶۷ کیلومتر آزادراه خرم‌آباد- بروجرد  بالغ بر ۵ هزار میلیارد تومان ارزش سرمایه‌گذاری دارد و حدود ۴۰ دقیقه از مسیر را کوتاه می‌کند همچنین با حذف گردنه‌های زاغه، رازان و چالانچولان  که مردم باید از آن عبور می‌کردند یک مسیر امن و ایمن ایجاد شده است.

وزیر راه و شهرسازی عنوان کرد: این نخستین آزادراه شش خطه کشور و نخستین آزادراهی است که تونل بزرگ ۳ کیلومتری ۶ شش خطه در آن احداث شده است و یک محور توسعه برای استان لرستان قلمداد می‌شود.

وی بیان کرد: ادامه این آزادراه قطعه یک است که از اراک تا همین قطعه ۲  است همچنین کنارگذری که از خرم‌آباد به سمت جنوب می‌رود در مجموع به طول ۱۰۸ کیلومتر آغاز می‌شود.

کد خبر 618416

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار