امارات متحده عربی ارائه واکسن کرونای شرکت چینی سینوفارم را به کودکان ۳ تا ۱۷ ساله آغاز می‌کند.

sinopharm

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از رویترز دولت امارات روز دوشنبه در حساب توئیتریش از قول وزارت بهداشت این کشور نوشت این تصمیم پس از کارآزمایی‌های بالینی و ارزیابی‌های گسترده گرفته شده است، اما جزئیاتی در این باره ارائه نکرد. مقامات امارات در ماه ژوئن (خرداد) گفته بودند در این کارآزمایی بالینی پاسخ ایمنی ۹۰۰ کودک به زیر نظر قرار دارد.

امارات که قبلا واکسن فایزر-بیونتک را به کودکان ۱۲ تا ۱۵ ساله در این کشور ارائه کرده است، یکی از بالاترین میزان‌های واکسیناسیون کرونا در جهان را دارد.

وزارت بهداشت امارات روز یکشنبه اعلام کرد که ۷۸.۹۵ درصد از جمعیت حدود ۹ میلیون نفری این کشور دست کم یک دوز واکسن را دریافت کرده‌اند و ۷۰.۵۷ درصد آنها کاملا واکسینه شده‌اند.

امارات که کانون گردشگری و دادستد منطقه‌ای است، روز یکشبنه ۱۵۱۹ مورد جدید عفونت کروناویروس ثبت کرد و رقم کلی عفونت‌ها در این کشور به ۶۸۲۳۷۷ مورد شامل ۱۹۵۱ مرگ ناشی از آن رسید.

امارات کارآزمایی‌های بالینی مرحله سوم واکسن کرونای تولیدشده بوسیله شرکت داروسازی دولتی چینی (سینوفارم) را هدایت کرد و تولدی این واکسن را بر اساس پروژه مشترکی میان شرکت سینوفارم و شرکت فناوری Group 42 در ابوظبی هم آغاز کرده است.

کد خبر 618386

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار