تهیه‌کننده سریال «وضعیت زرد» گفت: سعی کردیم هم از لحاظ نوع کار، شوخی‌ها و راهبرد کار متفاوتی ارائه دهیم، به همین خاطر شوخی‌هایی در هیات، مسجد و نماز داریم.

وضعیت زرد

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از فارس، حامد بامروت‌نژاد تهیه کننده سریال وضعیت زرد درباره ایده اصلی و شکل گیری متن های این سریال گفت: ما حدود ۶ سال در باشگاه طنز انقلاب فعالیت می کردیم و حوزه های فعالیت مان طنز فضای مجازی، استندآپ، طنز مکتوب بود و همین باعث شد فکر کنیم می توانیم به سمت طنز نمایشی هم برویم.  

او ادامه داد: بر همین اساس قالب و محتوای کار به سمت طنز رفت. جنس فضای سیتکامی شخصیت محور است و پیرنگ اصلی ندارد. به همین خاطر قالب سیتکام در ذهن ما پررنگ تر شد و از یک سال و نیم پیش طراحی شخصیت هایمان شکل گرفت. این تهیه کننده درباره شوخی با دانشمندان هسته ای در این سریال نیز بیان داشت: برای ما مهم بود که بتوانیم واقعه ای در تاریخ معاصر ایران را در حافظه مخاطبانمان ثبت کنیم از سوی دیگر نویسنده سریال رشته فیزیک هسته ای خوانده و روی این حوزه کاملا مسلط است.  

او درباره اینکه آیا سریال «وضعیت زرد» دچار تیغ سانسور شده است؟ افزود: از همان ابتدا برای متفاوت شدن کار تصمیم مان بر این بود که در طراحی شخصیت ها کاری کنیم که خط قرمزهای تلویزیون برایمان عامل بازدارنده نشود و به دوستان هم گفتیم فکر کنند این کار را برای تلویزیون نمی نویسند و قرار است خارج از فضای تلویزیون پخش شود.  

حتی سعی کردیم چند راهکار جلوی خودمان قرار دهیم که یکی از آنها این بود که اگر در هر شرایطی تلویزیون نخواست این سریال را پخش کند به سمت وی او دی ها برویم. اما سعی کردیم هم از لحاظ نوع کار، شوخی ها و راهبرد کار متفاوتی ارائه دهیم. چند پارودی در سریال و چند پارودی با آژانس و با فیلم های آقای حاتمی کیا داریم و قصدمان انتقال این اتمسفر بود. اتمسفر برای ما خط قرمز بود و فکر کردیم اگر نتوانستیم تلویزیون را با خودمان همراه کنیم شاید بشود از راه های دیگر راهی برای پخش پیدا کنیم.  

این تهیه کننده درباره استفاده از بازیگران غیر چهره نیز گفت: فرایند انتخاب و دورخوانی بازیگران‌ نزدیک به ۳ ماه طول کشید. محصولی مثل وضعیت زرد ناشی از انتخاب آگاهانه ما بود. بنابراین از بازیگرانی استفاده کردیم که توان بالایی در ایفای نقش دارند، اما سلبریتی نیستند. همچنین از بازیگران چهره در نقش مهمان استفاده کردیم که بازی بازیگران غیرچهره با چهره ها قابل قیاس باشد. از سویی می خواستیم بازیگران نقش اصلی کمتر کلیشه های مرسوم را بر خود گرفته باشند.  

سریال «وضعیت زرد» به کارگردانی مجید رستگار و تهیه کنندگی حامد بامروت نژاد از شبکه سه پخش می شود. زین العابدین تقی‌پور، حسام خلیل‌نژاد، آرش ماهان‌کیا، محمد مهدی رضائی، مهران رجبی، بهار داورزنی، امیر غفارمنش، علی سلیمانی و سوسن پرور از جمله بازیگران این سریال تلویزیونی‌اند.

کد خبر 618140

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 1
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • یوسف IR ۰۷:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۱
    3 0
    واقعا عالی تا حالا فیلمی به این خنده‌داری ندیم ولی ساعت پخشش خیلی زوده باید ساعت نه پخش میشد

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار