یکشنبه ۱۰ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۵
۰ نفر

سه صنف کانون کارگردانان سینمای ایران، انجمن تهیه‌کننده - کارگردانان سینما و انجمن‌ تهیه‌کنندگان مستقل سینمای ایران در بیانیه مشترک طرح صیانت از حقوق کاربران فضای مجازی را محدودکننده اعلام کردند.

صنوف سینمایی

به گزارش همشهری آنلاین، در متن این بیانیه آمده است: «طرح حمایت از حقوق کاربران و خدمات پایه کاربردی فضای مجازی» که اخیرا در مجلس شورای اسلامی به بحث گذاشته شد و در نهایت در ذیل اصل ۸۵ قانون اساسی قرار گرفت، تضعیف کننده حقوق اساسی ملت ایران و محدود کننده‌ی اصل آزادی است. این طرح که در صورت تصویب نهایی، قصد دارد مردم ایران را از جریان آزاد اطلاعات و ارتباطات محروم سازد، از همان ابتدا محکوم به شکست است. سیر تاریخی این طرح یادآور همان اشتباهات  محافظه کاران خشک مذهب، در مواجهه با پدیده‌های مدرنی چون رادیو، تلویزیون، سینما، ویدیو و ماهواره است و در مجلسی طرح می‌شود که نمایندگانش فاقد پشتوانه رای اکثریت مردم هستند و مگر طرح‌های بی‌ربط با خواست اکثریت مردم جایی غیر از چنین مجالسی دارند!؟

به همین جهت باید خیال مردم ایران خصوصا اهل فرهنگ و هنر را آسود که هیچ جریان متعصبی نمی‌تواند جلوی سونامی تمدن بشر معاصر را بگیرد، در این باره می‌شود به اینترنت ماهواره‌ای بین المللی اشاره کرد که عنقریب تمامی فضای جغرافیای ایران را فراخواهد گرفت و این «سبو را خواهد شکست و این پیمانه را خواهد ریخت»!

کانون کارگردانان سینمای ایران، انجمن تهیه کننده - کارگردانان سینما، انجمن تهیه کنندگان مستقل سینمای ایران

کد خبر 618120

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار سینما

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha