تفاهمنامه ساخت ۱۰ هزار واحد مسکونی برای هنرمندان و خبرنگاران امروز با حضور وزیر راه و شهرسازی و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به امضا رسید.

مسکن ملی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، محمود محمودزاده معاون وزیر راه و شهرسازی در مراسم امضای تفاهم نامه بین وزارت راه و شهرسازی و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه تفاهم نامه‌هایی بین وزارت راه و شهرسازی و سایر دستگاه‌ها با هدف خانه دار کردن اقشار مختلف به امضا رسیده است، گفت:  تفاهم نامه امروز برای ۱۰ هزار واحد تنظیم شده و بر این اساس ۷۵ هزار متقاضی اولیه توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به وزارت راه معرفی شده اند.

او ادامه داد: مراحل پالایش اولیه و شاخص‌های سه گانه برای واجد شرایط بودن متقاضیان پیش بینی شده بررسی شده و از تعداد کسانی که واجد شرایط بودند، مجددا از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درخواست کردیم که اولویت بندی کنند تا افرادی که در اولویت بالاتری هستند به ما معرفی کنند.

معاون وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: ۹ هزار نفر تاکنون به وزارت راه و شهرسازی توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی معرفی شده‌اند و ما در تلاش هستیم تا پیش از ۱۷ مرداد ماه این افراد از جمله خبرنگاران و هنرمندان و برای ثبت نام و بارگذاری اطلاعات در سامانه اقدام کنند.

محمود زاده اظهار کرد: ما در تلاش هستیم که متقاضیانی که اطلاعات خود را بارگذاری کرده‌اند، بتوانند به پروژه‌های خالی در شهرهای مختلف و همچنین در جاهایی که ما ظرفیت داریم، متصل شوند.

او تصریح کرد: این ۹ هزار نفر به سامانه معرفی شده و اطلاعات خود را به زودی بارگذاری می‌کنند و از سوی دیگر وزارت راه و شهرسازی از وزارت فرهنگ و ارشاد در خواست کرده که حدود هزار نفر دیگر را معرفی کند تا این ظرفیت ۱۰ هزار نفری تکمیل شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: این تفاهم نامه سه ساله بوده، ولی ما در همین مقطع اول کل این ۱۰ هزار واحد را ساماندهی و پوشش داده‌ایم و ساخت و سازها را اجرا کرده‌ایم.

او یادآور شد: سه گروه اساسی و اصلی در این تفاهم نامه لحاظ شده‌اند که شامل هنرمندان، خبرنگاران و سایر اقشار هدف که شامل کارمندان خود وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هستند، می‌شود.

محمود زاده گفت: در این تفاهم نامه اعلام کرده‌ایم که اگر اراضی در اختیار وزارت راه و شهرسازی و موضوعی که در قالب ماده ۶ است، ارائه کنند، این اراضی امکان تبدیل شدن به پروژه‌های مسکونی را برای اقشاری که معرفی شده، دارند.

او بیان کرد: ما سعی خواهیم کرد از منابع داخلی صندوق هنر و سایر منابعی که در اختیار وزارت راه و شهرسازی است، از جمله تسهیلات بانکی و زمین امکان صاحب خانه شدن اقشار هدف را فراهم کنیم.

کد خبر 617906

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار راه و مسکن

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha