شنبه ۹ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۱۱
۰ نفر

آلبوم موسیقی «مرا آواز دادی» به آهنگسازی محمدجواد ضرابیان و خوانندگی اشکان کمانگری در گونه موسیقی ایرانی پیش روی شنوندگان قرار گرفت.

مرا آواز دادی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از مهر، تازه ترین آلبوم محمد جواد ضرابیان آهنگساز پیشکسوت موسیقی ایرانی به خوانندگی اشکان کمانگری با عنوان «مرا آواز دادی» توسط مرکز موسیقی حوزه هنری منتشر شد.

آلبوم جدید محمد جواد ضرابیان به خوانندگی اشکان کمانگری در حالی منتشر می شود که این اثر را می‌توان بازگشتِ مجدد این یک آهنگ‌سازِ پیش‌کسوت به عرصه‌ موسیقی بعد از هفت سال دانست.

«مرا آواز دادی» شامل قطعاتی چون «بخت بلند»، «عاشق شده ام بر تو»، «زیبایی تو»، «آینه‌ جان»، «مرا آواز دادی» و هم‌چنین «سرِ پرواز» است. در این اثر هم‌چنین چهار «ساز و آواز» در فرم های گروه‌نوازی و آواز و ساز و آواز مستقل خوانده شده است. یک قطعه‌ تک‌نوازی تار، قطعه تک‌نوازی عود و گروه‌نوازی در شور نیز از جمله قطعاتِ بی‌کلام این اثر است.

بازگشت آهنگساز پیشکسوت با مرا آواز دادی

در این آلبوم نوازندگانِ برجسته‌ایی از جمله اردشیر کامکار (کمانچه)، حسین بهروزی‌نیا (بربت)، بهروز الوندی‌پور (نی)، شهرام میرجلالی(تار)، سیناجهان‌آبادی (کمانچه)، میلاد محمدی (تار و تارباس)، قاسم رحیم زاده (تار)، مریم خدابخش (عود)، فرهاد صفری (تمبک، زروان، کارنگ و باژنگ)، شهریار نظری (دف) حضور دارند.

محمد جواد ضرابیان نیز در این اثر به عنوان نوازنده‌ سنتور فعالیت کرده است.

کد خبر 617899

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار موسیقی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha