معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان از مرگ ۱۵ نفر از گیلانی‌ها بر اثر کرونا در شبانه‌روز گذشته خبر داد و بیان کرد: با وجود وضعیت بسیار بد و شرایط خطرناک کرونایی همچنان در برخی از شهرها شاهد برگزاری مراسم عروسی هستیم.

بیمارستان رازی رشت

آبتین حیدرزاده  با انتقاد از برگزاری مراسم عروسی و عزا و دورهمی در تالارها، رستوران‌ها و مناطق تفریحی به همشهری آنلاین گفت: در حال حاضر تمام تخت‌های کرونایی پیش بینی شده در بیمارستان‌های استان گیلان پُر و هم اکنون از سایر ظرفیت‌ها برای بستری بیماران استفاده می‌شود.
وی ادامه داد: حال بیش از ۲۰۰ بیمار نیز وخیم بوده و در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند و تعدادی منتظر خالی شدن تخت‌های این بخش هستند.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به بستری بیش از ۲۵۰ بیمار جدید کرونایی در بیمارستان‌های استان، افزود: حدود هزار و ۲۵۰ بیمار نیز مجموع کرونایی های بستری در گیلان را تشکیل می‌دهند.
حیدرزاده اضافه کرد: از امروز شنبه، واکسیناسیون ۴۰ هزار نفر از فرهنگیان و معلمان رسمی مدارس دولتی و غیردولتی گیلان همزمان با سراسر کشور آغاز شده است. واکسیناسیون معلمان و فرهنگیان گیلان با همکاری آموزش و پرورش این استان در حال انجام است. همچنین بیش از ۵۰۰ خبرنگار گیلانی با ثبت نام در سامانه فرهنگ و ارشاد، در انتظار دریافت واکسن هستند.

کد خبر 617869

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

وبگردی

اخبار بازار و کسب و کار