رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت گفت: در طرح تزریق واکسن کرونا به خبرنگاران ۳۲ هزار خبرنگار در کشور واکسینه خواهند شد.

واکسیناسیون کرونا

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، دکتر جعفر صادق تبریزی رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حاشیه بازدید از پایگاه‌های تجمیعی واکسیناسیون امروز در مشهد اظهار کرد: تزریق واکسن کرونا به خبرنگاران از روز شنبه ۹ مردادماه آغاز می‌شود که در قالب این طرح ۳۲ هزار خبرنگار در کشور واکسینه خواهند شد.

تبریزی ادامه داد: البته در این مرحله تنها افرادی که کارت خبرنگاری داشته و کار میدانی انجام می‌دهند واکسینه می‌شوند و کارکنان تحریریه‌های روزنامه‌ها و هفته‌نامه‌ها واکسن دریافت نخواهند کرد.

وی بیان کرد: در این مدت ۱۰ میلیون نفر از گروه‌های شغلی حساس، غیر از نیروهای مسلح که واکسیناسیون آنها از مرزبانی‌ها آغاز می‌شود، در مدت ۱/۵ ماه واکسن کرونا دریافت می‌کنند.

رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: برای تزریق واکسن به فرهنگیان، ۸ منطقه در مشهد پیش‌بینی شده است که امروز مرکز تجمیعی واکسیناسیون فرهنگیان مورد بازدید قرار گرفت و به طور آزمایشی ۳۰۰ دوز واکسن به فرهنگیان تزریق شد.

وی ادامه داد: در ارتباط با  معلولان تاکنون ۸۰ درصد معلولان ساکن در مراکز تجمیعی کشور واکسینه شده‌اند و واکسیناسیون ۲۰ درصد باقیمانده نیز انجام خواهد شد و واکسیناسیون یک میلیون و ۵۰۰ هزار معلولی که در منزل نگهداری می‌شوند نیز در این دوره انجام خواهد شد.

تبریزی گفت: در این خصوص از امکانات و تجهیزات اداری دستگاه‌های اجرایی مربوطه برای واکسیناسیون استفاده می‌شود و واکسن، نیروی انسانی و همچنین ملزومات مورد استفاده توسط وزارت بهداشت تامین خواهد شد.

کد خبر 617427

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار