در ادامه اجرای طرح رجیستری، از نهم مردادماه نشان‌های تجاری تبلت مشمول این طرح می‌شوند و لازم است دارندگان تبلت تا پیش از این زمان سیمکارت خود را در دستگاه قرار دهند و از سرویس گرفتن دستگاه خود مطمئن شوند.

تبلت

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، طرح احراز اصالت تجهیزات دارای سیم‌کارت (رجیستری) در سال ۱۳۹۶ آغاز شد و در مرحله اول این طرح تمامی نشان‌های تجاری تلفن همراه تا اردیبهشت سال ۱۳۹۷ مشمول طرح رجیستری شدند. با اجرای طرح رجیستری، فقط گوشی‌هایی که از مبادی قانونی وارد کشور شده‌اند، در شبکه اپراتوری کشور فعال خواهند شد. مقرر بود پس از گوشی‌های موبایل نوبت به سایر دستگاه‌ها برسد و بدین‌ترتیب در نهایت اخیرا اعلام شد که رجیستری تبلت از دوم مردادماه با برند لنوو آغاز می‌شود و پس از آن از نهم مرداد، شامل برندهای دیگر نیز خواهد بود.

سامانه همتا (سامانه هوشمند مدیریت تجهیزات ارتباطی) ‌ پیش از مشمولیت تبلت‌ها در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: با توجه به توانمندی فنی سامانه هوشمند شناسایی تخلفات، پیش از استقرار طرح رجیستری برای تبلت‌ها، این سامانه موفق به شناسایی تخلفاتی شده است که نتایج آن در حال جمع‌بندی جهت ارسال به مراجع امنیتی و قضایی است.

در این اطلاعیه همچنین آمده است: برای جلوگیری از بروز مشکلات احتمالی، ضروری است تا مردم و اصنافی که تبلت خریداری کرده‌اند یا در سه روز آینده اقدام به خرید خواهند کرد، فارغ از اینکه قبلاً سیم‌کارت فرد دیگری داخل دستگاه قرار داده‌ شده یا نشده، «حتماً تا پیش از ساعت ۲۴ روز ۸ مرداد، با سیم‌کارت خود دستگاه را روشن کرده» و نسبت به برقراری تماس و ارسال پیامک اقدام کنند. در صورت انجام ندادن این اقدام، مسئولیت هرگونه مشکل در خصوص عدم ثبت یا سلب مالکیت تبلت، بر عهده فرد خواهد بود. مردم و اصنافی که قبلاً سیم‌کارت خود را داخل دستگاه قرار داده‌اند، نیاز نیست مجدداً اقدام کنند.

کد خبر 617367

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار