رئیس مرکز شماره‌گذاری و تعویض پلاک پلیس راهور ناجا از بازگشایی و فعالیت دائمی مراکز تعویض پلاک در تمام شرایط کرونایی از روز شنبه خبر داد.

تعویض پلاک

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از فارس، سرهنگ علی محمدی رئیس مرکز شماره‌گذاری و تعویض پلاک راهور ناجا از بازگشایی دائمی مراکز تعویض پلاک و شماره‌گذاری پلیس راهور در تمام مراکز کشور به صورت دائمی و در تمام شرایط مختلف کرونایی خبر داد.

او در تشریح خبر فوق اظهار کرد: پلیس راهور ناجا با جلساتی که با وزارت کشور، وزارت بهداشت و ستاد ملی مقابله با کرونا داشت و پیگیری‌هایی که انجام شد در نهایت بازگشایی دائمی مراکز تعویض پلاک در شرایط مختلف حتی در وضعیت قرمز کرونایی به تصویب رسید.

سرهنگ محمدی گفت: بر این اساس از روز شنبه تمامی مراکز تعویض پلاک در کل کشور باز هستند.

رئیس مرکز شماره‌گذاری و تعویض پلاک راهور ناجا در این خصوص که در شرایط قرمز کرونایی آیا روند کاری مراکز تغییری خواهند کرد یا نه، توضیح داد: بنا بر مصوبات ابلاغی ستاد ملی مقابله با کرونا فعالیت این مراکز در شرایط قرمز اگرچه انجام‌پذیر است، اما با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی انجام می‌شود؛ بنابراین فعالیت این مراکز با ۵۰ درصد ظرفیت انجام می‌شود.

افزایش ساعت کاری مراکز

او با بیان این مطلب که بازگشایی مراکز در شرایط مختلف کرونایی در راستای تسهیل و ارائه خدمت هرچه بیشتر به هموطنان است از متقاضیان در خواست کرد با مراجعه به سایت راهور ۱۲۰ و سامانه ‌نوبت‌دهی اینترنتی مرکز مد نظر و بازه زمانی مورد نظر خود را انتخاب کرده و در زمان رزرو شده نه زودتر و نه دیرتر در مرکز مد نظر حضور پیدا کنند؛ همچنین از آوردن همراه اضافه خودداری کنند.

سرهنگ محمدی افزود: اگرچه با رعایت بیشتر فاصله‌گذاری اجتماعی در شهرهای قرمز و ظرفیت ۵۰ درصدی تعداد پذیرش کمتر شده اما از آن طرف ساعت کاری افزوده شده تا متقاضیان بیشتری پذیرش شوند.

رئیس مرکز شماره‌گذاری و تعویض پلاک راهور ناجا گفت: بر همین اساس ساعت کاری مراکز تعویض پلاک از روز شنبه نهم مرداد از ۷ صبح تا ۱۵ است.

سامانه نوبت‌دهی اینترنتی از حالا باز است

او با بیان این مطلب که سامانه نوبت‌دهی اینترنتی از هم اینک باز است و متقاضیان می‌توانند نوبت رزرو کنند در خصوص ازدحام احتمالی مراجعان و پر شدن سریع نوبت‌ها در سامانه نوبت‌دهی با توجه به تعطیلی‌های کرونایی گفت: از ساعت هشت هر روز صبح یک روز کاری جدید به سامانه اضافه شده و نوبت‌های جدید تزریق می‌شود.

سرهنگ محمدی در خصوص اعتبار وکالتنامه‌های منقضی اظهار کرد: به تعداد روزهای تعطیلی مراکز تعویض پلاک در هر شهر به اعتبار وکالتنامه‌های منقضی به طور سیستم افزوده می‌شود؛ بنابراین افراد هیچ نگرانی نداشته باشند.

شماره‌گذاری خودروهای سنگین

وی درباره شماره‌گذاری خودروهای سنگین اعلام کرد: خودروهای سنگین در تهران در دو مرکز میثم و خاوران شماره‌گذاری می‌شدند اما از روز شنبه همه خودروهای سنگین فقط در مرکز خاوران پذیرش می‌شوند؛ چراکه فضای اختصاص یافته به خودروهای سنگین در مرکز میثم برای توسعه خطوط شماره‌گذاری اینترنتی استفاده خواهد شد و همان‌طور که قبلا گفته شده مراکز میثم و خاوران به صورت پایلوت مرکز شماره‌گذاری اینترنتی هستند.

کد خبر 617266

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار