بازی استقلال مقابل سپاهان در هفته آخر هرچند یک بازی تشریفاتی برای شاگردان مجیدی به شمار می‌آید اما نتیجه این دیدار فشار کاذبی را از سوی هواداران سرخابی‌ ایجاد کرده است.

فرهاد مجیدی.jpg

به گزارش همشهری آنلاین استقلال در هفته آخر لیگ بیستم وارد برزخی شده که کاملا مضر و ناخواسته است؛ یک فشار کاذب که ابدا تناسبی با فضای تشریفاتی این مسابقه ندارد. آبی‌ها در اختتامیه این فصل لیگ برتر باید به مصاف سپاهان بروند. تیم فرهاد مجیدی موقعیتش در رتبه سوم جدول را تثبیت کرده و شکست و پیروزی برابر اصفهانی‌ها تأثیری در سرنوشت این تیم نخواهد داشت. با این حال بازی برای سپاهان و پرسپولیس بسیار مهم است.

پرسپولیس اگر خودش پیکان را ببرد قهرمان خواهد شد، اما اگر نتیجه‌ای غیراز پیروزی برای این تیم به‌دست بیاید، آنگاه سرخ‌ها به دیدار سپاهان و استقلال چشم خواهند دوخت. این بدترین اتفاقی است که می‌توانست در پایان فصل برای استقلال رخ بدهد. این تیم جمعه‌شب هر کاری انجام بدهد «تفسیرپذیر» خواهد بود. شاید فرهاد مجیدی دوست داشته باشد مثل مسابقه با نساجی بیشتر به بازیکنان ذخیره‌اش میدان بدهد. این میل او کاملا طبیعی و قابل فهم است؛ چون هم مسابقه حساس نیمه‌نهایی حذفی برابر گل‌گهر سیرجان در راه است و هم خاصیت مسابقات تشریفاتی این است که بازیکنان جوان‌تر آزموده شوند؛ شبیه اتفاقی که این اواخر برای سبحان خاقانی و متین کریم‌زاده رخ داد.

با این حال اگر مجیدی چنین کاری انجام بدهد، لابد از سوی پرسپولیسی‌ها متهم خواهد شد به اینکه دنبال راه دادن به سپاهان بوده و دلش نمی‌خواسته سرخ‌ها قهرمان شوند. برای گریز از چنین اتهامی، مجیدی باید با ترکیب اصلی و تمام قوا به میدان برود. در این صورت علاوه بر اینکه بیم مصدومیت یا خستگی بازیکنانش در یک مسابقه بی‌اهمیت وجود خواهد داشت، هواداران خودی هم از او گله می‌کنند که چرا به‌خاطر تحلیل و تصورات پرسپولیسی‌ها تیمش را به خطر انداخته است.

خلاصه اینکه داستان این مسابقه آخر، برای استقلال حسابی پیچیده و ناخوشایند شده است. آبی‌ها به جای افتادن در میان معرکه‌ای که هیچ ربطی به آنها ندارد، می‌توانستند فصل را با حضور مقابل یکی از تیم‌های دیگر لیگ برتر به پایان ببرند. بی‌آنکه متهم شوند، فحش بخورند، به فکر بیفتند، ریسک کنند یا بی‌خواب شوند. گاهی فوتبال بازی‌های عجیبی دارد. سرنوشت دنبال تو می‌آید، حتی اگر کاری به آن نداشته باشی!

کد خبر 617252

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار