تیم ملی والیبال ژاپن با پیروزی مقابل کانادا صدرنشین گروه A رقابت‌های المپیک شد.

والیبال المپیک

به گزارش همشهری‌آنلاین، در آخرین بازی روز دوم رقابت‌های والیبال المپیک در گروه A، تیم ملی والیبال ژاپن به مصاف کانادا رفت و موفق شد با نتیجه ۳ بر یک مقابل این تیم به پیروزی برسد.

هرچند که کانادا این بازی را با پیروزی در ست اول و کسب امتیاز (۲۳-۲۵) مقابل میزبان آغاز کرد اما مردان یوئچی ناکاگائیچی در تیم ملی ژاپن در ست‌های دوم، سوم و چهارم به ترتیب با ثبت امتیازهای (۲۵-۲۳)، (۲۵-۲۳) و (۲۵-۲۰) از صد حریف قدرتمند خود که سابقه کسب مقام سومی مشترک (با ایتالیا) در المپیک ۱۹۸۴ لس‌آنجلس را دارد، گذشتند.

به این ترتیب ژاپنی‌های میزبان با ۲ پیروزی و ۶ امتیاز، جای ایران در صدر جدول گروه A را گرفتند تا تیم ملی کشورمان با ۲ پیروزی و ۵ امتیاز در پایان روز دوم مسابقات والیبال المپیک در رده دوم جدول بایستد.

ژاپن پیش از این و در اولین بازی خود، ونزوئلا را با نتیجه ۳ بر صفر شکست داده بود.

کانادا هم که پیش‌تر مقابل ایتالیا با نتیجه ۳-۲ مغلوب شده بود، با ثبت دومین شکست در کارنامه، در رده پنجم جدول ایستاد.

در این بازی تیم ملی ژاپن در مجموع ۹۸ پوئن شامل ۶۷ امتیاز حمله، ۳ امتیاز دفاع، ۳ امتیاز سرویس و ۲۵ امتیاز از اشتباهات حریف به دست آورد.

در طرف مقابل کانادا هم ۹۱ پوئن شامل ۵۳ امتیاز حمله، ۶ امتیاز دفاع، ۲ امتیاز سرویس و ۳۰ امتیاز از اشتباهات بازیکنان حریف کسب کرد.

یوجی نیشیدا بازیکن شماره ۱۱ ژاپن با کسب ۲۳ پوئن، امتیازآورترین بازیکن مسابقه شد. گوردن پرین هم با ۲۲ پوئن، بیشترین امتیاز را برای تیم ملی کانادا گرفت.

کد خبر 616953

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار