سخنگوی صنعت برق کشور گفت: اگر روشنایی نماهای ساختمانی زیاد باشد، بعد از تذکر دادن و عدم توجه به آن، برق را قطع خواهیم کرد.

نورپردازی ساختمان

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، مصطفی رجبی مشهدی با اشاره به برخورد با برق نماهای ساختمانی گفت: با توجه به افزایش دما و مصرف بالای برق در کشور شاهد مصرف روز افزون برق در بخش خانگی و تجاری هستیم.

او ادامه داد: مالکان ساختمان‌هایی که نمای بیرونی خود را نور پردازی کرده‌اند، در این ایام با توجه به افزایش مصرف برق باید میزان مصرف برق را رعایت کنند، در غیر این صورت برق آنان قطع خواهد شد.

 سخنگوی صنعت برق کشور افزود: اگر ما مصرف برق زیادی در این بخش به خصوص روشنایی نماهای ساختمانی مشاهده کنیم، بعد از دادن تذکر و عدم رعایت توسط ساکنان، نسبت به قطع برق آن ملک اقدام خواهیم کرد.

رجبی مشهدی تصریح کرد: خواهش ما این است مشترکان در مصرف برق صرفه جویی کامل داشته باشند، شرایط کنونی صنعت برق به گونه‌ای است که مجموع میزان تولید نیروگاه‌های حرارتی و برق‌آبی از ۵۴ هزار مگاوات فراتر نرفته، در حالی که میزان نیاز مصرف برق کشور در این روزها نیازمند بیش از ۶۵ هزار مگاوات تولید برق است.

او افزود: در حال حاضر اولویت اصلی ما تامین برق خانگی است با طرح‌های پاسخگویی بار و مشارکت مشترکان کشاورزی و صنعتی در حال جبران کمبودها هستیم تا در بخش خانگی با خاموشی روبه‌رو نشویم.

 سخنگوی صنعت برق کشور تصریح کرد: به طور کلی میزان واردات برق در حداقل میزان ممکن قرار دارد و در حدود ۵۰۰ مگاوات است. واردات برق به کشور بیش از ۵۰۰ مگاوات است و در حال حاضر صادرات برق کمتر از ۱۰۰ مگاوات است؛ بر این اساس واردات برق کشور ۵ برابر صادرات است.

کد خبر 616826

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار