بهزیستی خراسان رضوی جشنواره کشوری فیلم کوتاه «روی پای خود» با موضوع دسترس‌پذیری زندگی اجتماعی برای معلولان را برگزار می‌کند.

روی پای خود

به گزارش همشهری آنلاین، معاون توانبخشی بهزیستی خراسان رضوی گفت: این جشنواره با هدف جلب توجه بیشتر جامعه به دسترس‌پذیری زندگی اجتماعی برای افراد دارای معلولیت و همچنین جمع‌آوری ابداعات و ابتکارات افراد دارای معلولیت در این زمینه برگزار می‌شود.

حمیدرضا علیزاده با اشاره به اینکه تمام افراد دارای معلولیت و همه کسانی که به موضوع مناسب‌سازی و دسترس‌پذیری اجتماعی علاقه دارند می‌توانند در این جشنواره شرکت کنند، افزود: این جشنواره به ابداعات، فعالیت‌ها، کارها و اقداماتی که افراد دارای معلولیت، خانواده‌های این عزیزان و دوستان آنها برای دسترس‌پذیر کردن امکانات زندگی برایشان انجام داده‌اند اختصاص دارد. شرکت‌کنندگان می‌توانند این ابتکارات و ایده‌ها را که در زندگی شخصی افراد دارای معلولیت مورد استفاده قرار داده‌اند به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

وی ادامه داد: قالب کارهای ارسالی، فیلم کوتاه با حداکثر زمان دو دقیقه است و حوزه ابداعات، مرتبط با منزل مددجویان، خودروهای آنان و نیز مبلمان شهری و دسترس‌پذیری محیطی است که فرصت ارسال آثار تا پایان مهرماه در نظر گرفته شده و اختتامیه‌ آن در هفته معلولان خواهد بود.

علیزاده اظهار کرد: بسیاری از افراد دارای معلولیت و همچنین اعضای خانواده‌ها و دوستان این عزیزان، با دیدن زندگی و مشکلات آنان، به ابداعات و ابتکاراتی برای زندگی راحت‌تر آنها دست می‌زنند که شگفت‌آور و خیره‌کننده است. ما می‌خواهیم این ابداعات و ابتکارات را به جامعه معرفی و برای دسترس‌پذیری امکانات اجتماعی، از این ابتکارات توسط مسئولان روستایی و شهری استفاده کنیم.

وی ادامه داد: هدف جشنواره این است که بتوانیم معلولین مبتکر و مبدع را به صنعتگران و سازندگان تجاری ایده‌ها متصل کنیم که بتوانند این ایده‌ها و ابتکارات را به تولیدات انبوه قابل ارائه در جامعه تبدیل کنند.

معاون توانبخشی بهزیستی خراسان رضوی در پایان گفت: محدودیتی در تعداد آثار ارسالی شرکت کنندگان وجود ندارد و اگر یک فرد یا خانواده، چند اثر هم به جشنواره بفرستد همه آنها مورد داوری قرار می‌گیرد. پذیرای آثار عزیزان شرکت‌کننده از سراسر کشور هستیم و امیدواریم با ایده‌ها و ابتکارات خوبی روبرو شویم که دسترس‌پذیری زندگی برای افراد دارای معلولیت را تسهیل و تسریع کند.

کد خبر 616812

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار