معاون مشارکت‌های مردمی، اشتغال و مراکز غیردولتی بهزیستی استان مرکزی گفت: ۷۹۴ معلول در نوبت دریافت تسهیلات خوداشتغالی هستند.

اشتغال معلولان

آذردخت همتا در گفت و گو با خبرنگار همشهری آنلاین اظهار کرد: در استان مرکزی از سال ۹۵ تاکنون ۱۳ معلول از سهمیه استخدام ۳ درصدی معلولان استفاده کرده و جذب دستگاه‌های دولتی شده‌اند.

اگرچه بسیاری از معلولان شرایط احراز شغلی در دستگاه‌های دولتی را ندارند، ولی این تعداد بکارگیری معلولان در دستگاه‌های دولتی به معنای استفاده از قانون سهمیه استخدام ۳ درصدی معلولان نیست.

معاون مشارکت‌های مردمی، اشتغال و مراکز غیردولتی بهزیستی استان مرکزی گفت که بهزیستی این استان در سال گذشته ۳۷۰ نفر از معلولان و ۲۰۱ نفر از زنان سرپرست خانوار را برای دریافت تسهیلات خوداشتغالی به بانک‌های عامل این استان معرفی کرده است.

همتا افزود: علاوه بر این، در راستای سیاست‌های تشویقی بهزیستی برای بکارگیری معلولان، حق بیمه ۵۷۴ معلول و ۲۶۸ زن سرپرست خانوار در سال گذشته پرداخت شده است.

به گفته وی، در سال ۱۴۰۰ بهزیستی استان مرکزی باید هزار و ۳۵۲ معلول را برای دریافت تسهیلات خوداشتغالی به بانک‌های عامل معرفی کند.

همتا بیان داشت: در حال حاضر ۷۹۴ مورد پشت نوبتی دریافت تسهیلات در این استان ثبت شده است که با توجه به افزایش تسهیلات خوداشتغالی، هیچ مشکلی برای معرفی این تعداد به بانک‌های عامل استان وجود ندارد.

وی با اشاره به فعالیت ۴۲ مرکز مثبت زندگی در استان مرکزی، تاکید کرد: ۱۱ مورد از این مراکز با مدیریت معلولان اداره می‌شود. علاوه بر این، واگذاری ساختمان‌های دولتی بهزیستی به معلولان در اولویت است، به گونه‌ای که تاکنون ۱۲ ساختمان دولتی به این قشر واگذار شده است.

کد خبر 616655

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار