اعضای شورای شهر تهران کلیات لایحه اصلاح شده «فرایند اعطا تسهیلات، فعالیت و بهره برداری از اماکن تاریخی ثبت شده و واجد ارزش ثبت نشده شهر تهران» را تصویب کردند.

سردر باغ ملی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایلنا، در جریان جلسه امروز شورای شهر تهران، بررسی یک فوریت لایحه اصلاح شده «فرایند اعطا تسهیلات، فعالیت و بهره برداری از اماکن تاریخی ثبت شده و واجد ارزش ثبت نشده شهر تهران» در دستور کار اعضای شورای شهر تهران قرار گرفت.

محمد سالاری در توضیح این طرح گفت: چندین ماه پیش یک فوریت این طرح به تصویب رسید. از آنجایی که یک نوع فرایند صدور پروانه داریم و آن هم تخریب و نوسازی است، برای ساختمان‌هایی که می‌خواستند مقاوم‌سازی انجام دهند مشکل داشتیم و با پیگیری انجام شده شهرداری فرایند پروانه مقاوم‌سازی را نیز ابلاغ کرد که همه مردم مکلف نباشند اگر با مقاوم‌سازی مشکل بنای آن‌ها حل می‌شود به سمت تخریب و نوسازی بروند.

او ادامه داد: به موجب این لایحه شهرداری تهران مکلف شده است به منظور حفط، احیا و بازگرداندن حیات شهری به بافت‌ها و بناهای تاریخی ارزشمند شهر تهران و دستیابی به اهداف توسعه پایدار و ارتقا کیفیت زندگی و نیز در راستای تشویق و توسعه صنعت گردشگری و استفاده از پتانسیل بهینه در بافت‌های مذکور، از طریق ساماندهی و حفاظت فعال از بافت‌های تاریخی و ارزشمند شهر با رعایت مفاد این مصوبه نسبت به تعیین صدور پروانه مرمت و بهره برداری از بافت‌های تاریخی و ارزشمند اقدام کند.

در ادامه کلیات این لایحه به تصویب اعضای شورای شهر تهران رسید.

کد خبر 616637

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار