وزیر راه و شهرسازی از پیشرفت ۷۰ درصدی پروژه ۸.۳ کیلومتر باقیمانده آزادراه قزوین-رشت خبر داد و گفت: در طراحی این پروژه پل و تونل تعریف کردیم تا گره مسیر باز و رفت و آمد مردم به سهولت انجام شود.

آزاد راه

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، محمد اسلامی در حاشیه بازدید از پروژه باقی مانده آزادراه قزوین - رشت در محدوده رودبار، این پروژه را حلقه باقیمانده از آزادراه قزوین - رشت دانست و اظهار کرد: ۸.۳ کیلومتر باقی مانده یکی از معضلات بزرگ ترافیکی در راه های کشور محسوب می شد و مردم ساعت ها در ترافیک می ماندند.

وی با بیان اینکه ترافیک در محور منجیل رودبار علاوه بر آزار مردم محلی، موجب آزار مسافران می شد، تصریح کرد: با توجه به اهمیت پروژه یک کار فشرده و منظم را به عنوان یکی از پروژه های فاخر و خوب مهندسی کشور آغاز کردیم.

اسلامی، با بیان اینکه در اجرای پروژه مذکور نیازهای مردم رودبار و منجیل در دسترسی های محلی در نظر گرفته شده تا ارتباط با مسافران مداوم و پیوسته باشد، گفت: یکی از اولویت های پروژه مذکور تحت تاثیر قرار نگرفتن زندگی مردم رودبار و منجیل بود و به همین دلیل پنج کیلومتر از ۸.۳ کیلومتر را پل و تونل طراحی کردیم تا آسیب به محیط زیست به حداقل برسد و حداکثر استفاده را از فضای آزاد داشته باشیم.

وی با اشاره به دشواری مسیر برای عبور اتوبان، یادآور شد: از زمان حضور رئیس جمهور در گیلان برای افتتاح راه آهن یک برنامه زمان بندی ۲۷ ماهه را شروع کردیم تا کارهای مربوط به عقد قرارداد و آزادسازی اراضی و شروع عملیات به صورت فشرده صورت گیرد.

معاون رئیس جمهور، به پیچیدگی های فنی پروژه باقی مانده آزادراه قزوین - رشت نیز اشاره کرد و ادامه داد: تامین اعتبار لازم برای این پروژه انجام شده است که در حال حاضر معادل هزینه کرد برای کل پروژه است که ۹۰۰ میلیارد تومان برآورد می شود. امیدواریم طی چند ماه آینده شاهد بهره برداری از این مسیر و استفاده مردم باشیم.

کد خبر 616333

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار