میز ناهارخوری از جمله وسیله‌هایی است که اگر در انتخاب آن اشتباه کنید دردسرهای زیادی را برای شما به وجود می‌آورد. در خرید میز نهارخوری، زیبایی یکی از موارد مهم است و باید عوامل مهم دیگر را در نظر گرفت.

میز ناهارخوری - dining table

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، میز ناهارخوری از جمله وسیله‌هایی است که اگر در انتخاب آن اشتباه کنید دردسرهای زیادی را برای شما به وجود می‌آورد. اشتباه بزرگ در انتخاب میز این است که شما تنها زیبایی را معیار قرار دهید و به عوامل دیگر مانند سایز، جنس، تعداد اعضا خانواده و شکل خانه توجهی نکنید. در صورتی که حتی انتخاب مدل میزی که در سلیقه شما نباشد ممکن است به خانه‌تان زیبایی منحصر بفردی دهد. در خرید میز نهارخوری، زیبایی یکی از موارد مهم است و باید عوامل مهم دیگر را در نظر گرفت.

شکل میز

اگر مستاجر هستید و خانه‌تان جابه‌جا می‌شود بدانید که میزهای ناهارخوری مستطیل و گرد انتخاب‌های مناسبی برای همه زمان‌ها و مکان‌ها هستند. این شکل میزها در همه اتاق‌ها جا می‌شوند و با هر دکوراسیونی هماهنگ می‌شوند.

میزهای گرد، مکالمه افراد را سرمیز راحت‌تر می‌کند. میزهای مستطیل نیز برای افراد بیشتر، فضای بیشتری دارد. دور میزهای مستطیل می‌توان صندلی اضافه کرد. اما میزهای گرد این قابلیت را ندارند. حتی می‌توانید میزهایی انتخاب کنید که تخته اضافی تاشو داشته باشند و در مواقع لزوم بتوانید آن را بزرگ کنید.

اصول انتخاب میز ناهارخوری مناسب برای خانه

روکش میز

یکی از جایگزین‌های میزهای گران‌قیمت تمام چوبی، میزهایی با روکش چوب هستند. میزهایی که یک لایه چوب همچنن تخته چندلایه روی سطح بیرونی آنها چسبیده است قیمت ارزان‌تر و ظاهر زیبایی دارند. خوبی این میزها این است که پس از سال‌ها می‌توانید با کمک متخصصِ این کار، رویه چوبی را عوض کنید.

باید برای میز ناهارخوری از چوب‌های طرحدار استفاده شود. به طور مثال، چوب گیلاس برای دکوراسیون سنتی، چوب بلوط یا چوب افرا برای دکوراسیون به سبک کلبه‌های چوبی مناسب هستند. یا چوب‌های تیره با طراحی مدرن تناسب بیشتری دارند. می‌توانید از میز ناهارخوری با صفحه شیشه‌ای نیز استفاده کنید.

اصول انتخاب میز ناهارخوری مناسب برای خانه

 اندازه میز

میز ناهارخوری باید به اندازه تعداد اعضای خانواده و مهمانان آنها باشد اما قرار نیست همه فضا اتاق را اشغال کند. در اتاق‌های بزرگ قرار دادن میز بزرگ اشکالی ندارد. می‌توانید یک طرف اتاق را به ناهارخوری ده یا دوازده نفره خود اختصاص بدهید. اما در اتاق‌های کوچک بهتر است از میز ناهارخوری تاشو استفاده کنید و در مواقع نیاز به اندازه آن اضافه کنید. میز ناهارخوری را باید به گونه‌ای بچینید که افراد به راحتی در اطراف آن رفت‌وآمد کنند.

صندلی مناسب

اگر قرار است میز و صندلی را جداگانه خریداری کنید، حتما به اندازه و شکل و طرح آنها توجه داشته باشید تا با هم جور دربیایند. اگر صندلی‌های دسته‌دار می‌خرید، مطمئن شوید که زیر میز جا می‌گیرند و ارتفاع آنها با هم تضاد ندارد. روی صندلی در پشت میز بنشینید و فاصله پا و میز را اندازه کنید تا کوتاه یا زیادی بلند نباشد. همچنین زیر میز را نیز کنترل کنید تا پایه‌های صندلی‌ها و میز با هم تداخل نداشته باشند.

اصول انتخاب میز ناهارخوری مناسب برای خانه

کد خبر 616147

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار