خبرنگار و مجری سرشناس عراقی از دست‌های پشت پرده برای ممانعت از حضور کارلوس کی‌روش روی نیمکت تیم ملی عراق خبر داد.

کارلوس کی‌روش

به گزارش همشهری‌آنلاین، در چند هفته اخیر بویژه بعد از بازی‌های مقدماتی انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، پیشکسوتان و کارشناسان فوتبال تیم ملی عراق علی‌رغم صعود تیمشان به مرحله بعدی این رقابت‌ها تصمیم به جابه‌جایی روی نیمکت گرفتند و از همان اوایل اخبار ضد و نقیض زیادی درباره توافق کی‌روش یا منتفی شدن این موضوع به گوش می‌رسید.

روز گذشته یکی از خبرنگاران عراقی مدعی شد مربیگری مربی پرتغالی به دلیل شرط اقامت وی در امارات کنسل شد.

علی نوری، خبرنگار سرشناس عراقی و مجری برنامه تلویزیونی ورزشی «سوبر» بعد از سکوت در هفته گذشته درباره مذاکرات با کی‌روش امروز دست به افشاگری و خبررسانی از منابع معتبر زد. این خبرنگار عراقی در صفحه توئیتر خود ۵ پست گذاشت و جزئیات و پشت پرده مذاکره با سرمربی سابق تیم ملی کشورمان را برملا کرد.

نوری در پست اول خود نوشت: همچنان که به شما وعده دادم بدون داشتن اطلاعات صحبتی نکنم اطلاعاتی در زمینه مذاکره فدراسیون فوتبال با کی‌روش مربی پرتغالی به دستم رسید. اولین خبر این است که پیشنهاد رسمی به کی‌روش ارسال شده و این مربی پرتغالی استقبال خوبی برای مربیگری در تیم ملی در مقدماتی جام جهانی داشته است.

جنجال خبرنگار عراقی با افشای توطئه علیه سرمربی سابق ایران | می‌خواهند کی‌روش مربی عراق نشود!

خبرنگار عراقی ادامه داد: کارلوس کی‌روش به دلیل وضعیت بیماری پدرش اکنون در زادگاهش موزابیک حضور دارد. کی‌روش پیشنهاد فدراسیون عراق را به دستیارانش ارسال کرده و از آنها نظرشان را خواسته است. او ۴ دستیار انتخاب خواهد کرد و هیچ مربی عراقی در کادرش نیست و فدراسیون دخالتی در انتخاب دستیارش کی‌روش ندارد.

جنجال خبرنگار عراقی با افشای توطئه علیه سرمربی سابق ایران | می‌خواهند کی‌روش مربی عراق نشود!

نوری درباره جزئیات پیشنهاد فدراسیون عراق به مربی پرتغالی، نوشت: قرارداد با کی‌روش یک ساله است ولی بند تمدید دارد. همچنین مبلغ ۲ و نیم میلیون دلار دستمزد کی‌روش که در رسانه‌ها مطرح شده صحت ندارد و مبلغ دستمزدش کمتر از این‌هاست. فدراسیون تمام جزئیات قرارداد را به کی‌روش فرستاده و تنها موافقت رسمی او باقی مانده است. در صورت توافق نهایی قرارداد کی‌روش در بغداد امضا می‌شود.

جنجال خبرنگار عراقی با افشای توطئه علیه سرمربی سابق ایران | می‌خواهند کی‌روش مربی عراق نشود!

مجری سرشناس عراقی در واکنش به شرط کی‌روش برای اقامت در امارات، گفت: تمام اخبار مربوط به شرط کی‌روش برای اقامت در امارات در دوران مربیگری‌اش در تیم ملی عراق بی‌پایه و اساس است و صحت ندارد. منشا این اخبار دست‌های پشت پرده است تا جذب کی‌روش به بن‌بست بخورد و در نهایت کی‌روش مربی تیم ملی عراق نشود.

نوری در پایان کی روش را همچنان نزدیک‌ترین گزینه دانست و خبر داد: کی‌روش نزدیک ترین گزینه مربیگری در تیم ملی عراق در انتخابی جام جهانی است و اکنون منتظر پاسخ رسمی کی روش به پیشنهاد فدراسیون هستیم. در صورت قبول نکردن کی روش، دو مربی منتظر مذاکره با فدراسیون عراق هستند. این دو مربی از کشور آلمان و کلمبیا هستند و مذاکرات ابتدایی با این دو انجام شده است.

جنجال خبرنگار عراقی با افشای توطئه علیه سرمربی سابق ایران | می‌خواهند کی‌روش مربی عراق نشود!

کد خبر 616105

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار