سیل اخیر خسارت‌های زیادی به راه‌های شمال و جنوب استان و باغ‌های شهرستان جیرفت وارد کرد.

خسارات سیل در استان کرمان

به گزارش همشهری آنلاین، استان کرمان از ابتدای سال ۱۴۰۰ انواع بلایای طبیعی از جمله سرمازدگی، طوفان گرد و غبار، خشکسالی و در عین ناباوری سیل را تجربه کرده و پشت‌سر گذاشته است. حادثه سیل اخیر خسارت‌های جانی و مالی سنگینی بر دست استان گذاشته که هنوز آمار نهایی آن اعلام نشده است.

خسارت سیلاب به راه‌ها

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمان گفت: سیل اخیر در ۱۰ شهرستان حوزه شمال استان کرمان نزدیک به ۶۰۰ میلیارد ریال به راه‌های اصلی، فرعی و روستایی خسارت وارد کرد.

احسان عراقی زاده افزود: بیشترین تخریب راه‌های اصلی، فرعی و روستایی در شهرستان‌های بافت، بردسیر و اُرزوئیه اتفاق افتاده که در این زمینه  حدود ۵۰۰ میلیارد ریال خسارت به آسفالت، شانه خاکی راه‌ها، زیرسازی و تخریب قنوها(بخشی از مسیر ارتباطی) و خسارت به راه‌های فرعی و روستایی خاکی وارد شده است.

وی تصریح کرد: سیل اخیر حدود ۱۰۰ میلیارد ریال نیز خسارت به ابنیه فنی راه‌ها مانند رادیه برید پل ها، دیواره های هدایت آب پل ها و تخریب آب‌نما در حوزه راه‌های روستایی خسارت زده است.

 همچنین میزان خسارت راه‌های ۷ شهرستان جنوب استان که زیرنظر اداره کل راهداری جنوب کرمان می‌شوند هنوز در دست بررسی است.

باغ‌های جیرفت بیشترین خسارت را دیدند

رئیس جهاد کشاورزی جنوب کرمان هم در گفت و گو باخبرنگار همشهری آنلاین اظهار کرد: از آنجا که بارندگی‌ها پراکنده بودند، طبیعتا میزان خسارت‌ها هم به صورت پراکنده است که کارشناسان جهاد کشاورزی در حال جمع‌آوری اطلاعات در این زمینه هستند.

سعید برخوری ادامه داد: این در حالی‌است که بارندگی‌ها هنوز ادامه دارد و به همین دلیل نمی‌توان نتیجه نهایی را اعلام کرد.

وی افزود: بیشترین خسارت‌ها متوجه باغ‌های مناطق سردسیری و کوهستانی جیرفت است.

برخوری ادامه داد: سیل اخیر باعث نابودی زیرساخت‌های کشاورزی منطقه و برخی منابع آبی و پر شدن قنات‌ها نیز شده‌است.

کد خبر 615768

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 1
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • فرزاد IR ۲۲:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۱
    0 0
    در مسیر سیل اب ها نباید ساخت و ساز انجام بشود - و قانون باید اجرا بگردد و از انها جلوگیری بنماید- تا سیل مسیر خود را طی نموده و به زاینده رود اصفهان برسد.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار