معاون آموزش ابتدایی با تشریح برگزاری چگونگی برگزاری دوره‌های جبرانی برای دانش‌آموزان گفت: برای جبران ضعف یادگیری در دوره جبرانی، ۱۲ جلسه کلاس در نظر گرفته شده است.

آموزش مجازي

به گزارش‌ همشهری‌آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، رضوان حکیم‌زاده معاون آموزش ابتدایی در برنامه روی خط خبر شبکه خبر با اشاره به برنامه‌های جبرانی در نظر گرفته شده برای دانش‌آموزان اظهار کرد: کلاس‌های جبرانی برای آن دسته از دانش‌آموزانی که به هر دلیلی در این ایام کرونا مهارت‌های لازم را کسب نکرده‌اند در دوره‌های ابتدایی و متوسطه در نظر گرفته شده است.

او ادامه داد: دانش‌آموزان دوره ابتدایی که در ارزشیابی توصیفی «قابل قبول» و «نیازمند تلاش بیشتر» دریافت کرده‌اند، در دوره اول ابتدایی در دروس فارسی و ریاضی و در دوره دوم ابتدایی در دروس علوم، ریاضی و فارسی آموزش مجدد می‌بینند.

معاون آموزش متوسطه با اشاره به اینکه برای جبران ضعف یادگیری در این دوره جبرانی ۱۲ جلسه کلاس در نظر گرفته شده است، بیان کرد: بخشنامه‌ای همراه با شیوه‌نامه به تمام استان‌ها ارسال کردیم تا با همکاری خانواده‌ها این کلاس‌ها برگزار شود، همچنین طی تفاهم‌نامه‌ای با بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان، دانشجومعلمان هم اعلام آمادگی داشتند تا به ما در این برنامه کمک کنند.

به گفته حکیم‌زاده شرکت در این کلاس‌ها رایگان و اختیاری است و از خانواده‌ها تقاضا داریم دوره تربیتی را جدی بگیرند چراکه اگر دانش‌آموزان در دوره ابتدایی دچار ضعف باشند این روند تا اتمام زمان تحصیل با آن همراه خواهد بود.

ارزیابی مجدد دانش‌آموزان بعد از اتمام دوره جبرانی

معاون آموزش ابتدایی با اشاره به اینکه در پایان این دوره آموزشی ارزیابی از دانش‌آموزان انجام می‌شود، اظهار کرد: البته در این کار هدف نمره دادن به دانش‌آموز نیست بلکه جبران ضعف یادگیری رادنبال می‌کنیم و در اصل هدف اصلی کمک کردن به دانش‌آموزان در نظر گرفته شده است.

او درباره نحوه برگزاری کلاس‌های جبرانی افزود: از همه بسترها برای برگزاری دوره‌های جبرانی استفاده می‌شود و با توجه به اینکه منلطق مختلف شرایط متفاوتی دارند این کلاس‌ها در بستر شاد، مدرسه تلویزیونی و به طور حضوری دنبال می‌شود.

حکیم‌زاده درباره برنامه‌ریزی جاماندگان از دوره پیش‌دبستانی اظهار کرد: برای این گروه هم برنامه جبرانی با هدف تداوم یادگیری و دوره فشرده آموزش را به طور رایگان داریم که خانواده‌ها با مراجعه به ادارات کل می‌توانند فرزندان خود را در این دوره‌ها نام‌نویسی کنند.
 

کد خبر 614968

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار