مدیرکل دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش از تدوین طرح نظام مراقبت مبتنی بر مدرسه برای بازگشایی مدارس در شرایط کرونا خبر داد.

مدرسه- کرونا

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، محمد محسن‌بیگی مدیرکل دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به تدوین طرح «نظام مراقبت مبتنی بر مدرسه» اظهار کرد: این نظام مراقبتی، وضعیت بازگشایی مدارس را در شرایط و مناطق مختلف مدیریت و به مدارس برای تطبیق با وضع موجود کمک می کند.

محسن‌بیگی اظهار کرد: از شرایط بیماری کووید-۱۹ در زمان بازگشایی مدارس در مهرماه امسال اطلاع و پیش‌بینی دقیقی در دست نیست و باید در آن زمان با توجه به شرایط، تصمیم‌گیری و خود را با شرایط تطبیق دهیم.

وی افزود: تدوین نظام مراقبت مبتنی بر مدرسه که از سوی تیمی از کارشناسان حوزه بهداشت و درمان در حال تدوین است نیز همین هدف را دنبال می کند تا بتوانیم مدارس را در مناطق مختلف بر حسب شرایط مدیریت کنیم.

مدیرکل دفتر سلامت  و تندرستی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه امکان تعطیلی دائم مدارس وجود ندارد و لطمات جبران ناپذیری به جریان تعلیم و تربیت دانش آموزان وارد می کند، عنوان کرد: تاکید ما بر بازگشایی مدارس در مهرماه ۱۴۰۰ برای کاهش آسیب‌ها است و اگر تا آن زمان ایمنی جمعی ایجاد شده باشد و مجوزهای لازم صادر شوند، آموزش ها حضوری خواهند بود. با این حال هنوز نمی‌توان از تصمیمی قطعی و یکپارچه برای همه مدارس سخن گفت.

محسن‌بیگی ادامه داد: در حال کسب آمادگی تدریجی برای بازگشایی مدارس هستیم و سناریوهای مختلفی بر حسب شرایط در دست داریم؛ با این حال با وزارت بهداشت در اجرای دستورالعمل ها در تعامل هستیم و به حفظ سلامت دانش آموزان نیز توجه داریم و تابع تصمیمات ستادملی مقابله با کرونا برای بازگشایی مدارس خواهیم بود.

به گفته وی، بر اساس اولویت‌بندی واکسیناسیون عمومی، قرار است واکسیناسیون معلمان در مردادماه انجام شود و پس از آن برای واکسیناسیون رانندگان سرویس مدارس هم اقدام خواهد شد.

کد خبر 613265

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار