مجموع نظرات: ۲۴۰
شنبه ۱۹ تیر ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۱
۰ نفر

جیم ران، کارآفرین و نویسنده‌ بزرگ آمریکایی می‌گوید: شما میانگین ۵ نفری می‌شوید که بیشترین ارتباط را با آن‌ها دارید.

image-20210710115158-2.jpeg

مطابق با این قانون نانوشته، اگر بتوانید ۵ نفر از مهم‌ترین نزدیکانتان را به درستی انتخاب کنید، احتمال موفقیت تان به طرز قابل توجهی افزایش خواهد یافت. اما فرض کنیم شما در جایی زندگی می‌کنید که فرد موفق و تاثیرگذاری در اطرافتان وجود ندارد! آیا راه دیگری هست تا بتوانیم این ۵ نفر را انتخاب کنیم؟ خوشبختانه دردنیای امروز همه چیز امکان پذیر است!

حتما می‌دانید که کارآفرینان بزرگ و افراد موفق، معمولا کتاب‌های خودشان را منتشر می‌کنند. آن‌ها در کتاب‌هایشان از زندگینامه خود می‌گویند، از راه‌های پرپیچ وخمی که طی کرده‌اند، از فراز و نشیب‌ها و بحران‌هایی که از سر گذرانده‌اند، از تجربیات ارزشمندی که برایش هزینه‌های مادی و معنوی زیادی پرداخته‌اند. خلاصه اینکه شما می‌توانید حرف‌ها و آموزه‌های اغلب کارآفرینان بزرگ ایرانی و خارجی را درکتاب‌هایشان پیدا کنید.

این یک راه فوق‌العاده موثر، ساده و کم هزینه است تا با کارآفرینان بزرگ و موفق زندگی کنید. اگر نمی‌توانید آن‌ها را کنار خود داشته باشید یا ارتباط نزدیک و واقعی با آنها بگیرید، کتاب‌هایشان که در دسترس است! تازه این را در نظر بگیرید که این افراد سرشناس و بزرگ، برای برندسازی شخصی و شهرت خودشان هم که شده معمولاً سخنان و رازهایی در کتاب‌هایشان می‌آورند که هرجایی نگفته‌اند.

کتاب های موفق از انسان های موفق

شما در هر حوزه‌ای که فعالیت می‌کنید، می‌توانید افرادی را پیدا کنید، آن‌ها را الگوی خود قرار دهید و ببینید مسیری که تا به حال برای کسب موفقیت و ثروت و شهرت طی کرده‌اند چه بوده. داستان زندگی‌شان را به دقت بخوانید، ببینید از چه بحران‌هایی و با چه روش‌هایی عبورکرده‌اند، کتاب‌هایشان را بخوانید و عادت‌هایشان را در زندگی‌تان به وجود بیاورید.

مجموعه این کارها حتی اگر از شما فردی موفق و بزرگ نسازد، به شما کمک می‌کند که احتمال و شانس دستیابی شما به اهداف و رسالتتان را افزایش می‌دهد. این تکنیکی آسان، کم هزینه و سریع است. با این روش از صفر شروع نمی‌کنید، اشتباهاتی که آن‌ها در کتاب‌هایشان گفته‌اند را تکرار نمی‌کنید و در وقت و انرژی و منابع خود صرفه جویی می‌کنید.

مثلا در حوزه توسعه فردی می‌توانید کتاب‌های افراد بزرگی مثل جیم ران، رابرت کیوساکی، برایان تریسی و آنتونی رابینز را مطالعه کنید. در حوزه کسب و کار افرادی مثل استیو جابز، ایلان ماسک و جف بزوس گزینه‌های جالبی هستند. در ایران هم کارآفرین موفق کم نداریم...

میثم شکری‌ساز؛ کتاب تا کارآفرینی

میثم شکری ساز کتاب ها و فعالیت ها

در ایران خودمان هم کارآفرینان بزرگ، کتاب‌های خوبی از خود به جای گذاشته‌اند. افرادی که توانسته‌اند با کارآفرینی و ایجاد شغل برای هزاران نفر، نقش موثری در بهبود وضعیت کسب و کار و اقتصاد ایفا کنند.

یکی از کارآفرینان جوان و موفق ایرانی، دکتر میثم شکری ساز است. اما میثم شکری ساز کیست؟

ایشان موسس هولدینگ بزرگ پارس است. کمی پایین‌تر بروید. از رزومه ایشان بیشتر برایتان نوشته‌ایم. او توانسته بدون اتکا به رانت یا دارا بودن ژن برتر (!) از نقطه صفر شروع کند، کسب وکارهای خودش را بسازد، برای ده‌ها نفر شغل خلق کند و خلاصه اثری مثبت و ماندگار از خودش درجامعه ایران بگذارد.

حتماً می‌دانید که کارآفرینی در ایران با پیچ و خم‌ها و دست اندازهای زیادی همراه است. شاید هم فکر کنید بدون سرمایه زیاد یا روابط ویژه با مسئولین نمی‌شود موفق شد. اما کافی‌ست نگاهی به زندگینامه، فعالیت‌ها و دوره های میثم شکری ساز بیندازید تا ببینید او چطور توانسته از نقطه صفر به رهبری مجموعه‌ای موفق و قدرتمند دست پیدا کند.

کمی بالاتر یادتان هست گفتیم از روش ساده‌ای مثل مطالعه می‌توانید همنشین افراد بزرگ شوید و به راحتی به آن‌ها دسترسی داشته باشید؟ خوشبختانه میثم شکری ساز کتاب های خوبی هم به چاپ رسانده است. هم در زمینه ترجمه دستی بر آتش دارد و هم چندین کتاب خوب تالیف کرده است.

از جمله کتاب‌هایی که دکتر شکری ساز ترجمه کرده است

· تَوَهُمِ باهوشی ۱ (از دیوید مکرینی)

· تَوَهُمِ باهوشی ۲ (از دیوید مکرینی)

· بازاریابی گوریلی (تونی اندرسون)

از جمله تالیفات میثم شکری ساز کتاب های:

· روابط فرد و سازمان

· مدیریت کسب و کار نوین

· مذاکره با دستان خالی

· به کانادا خوش آمدید

· هنر شناخت مردم

· فراتر از استراتژی

کمی هم در مورد دکتر میثم شکری ساز

دکتر شکری ساز تحصیلکرده رشته MBA از دانشگاه اشتنبایس آلمان است. پیش از تحصیل در آلمان، ایشان این رشته مدیریتی را در دانشگاه امیر کبیر تهران نیز پشت سر گذاشته است. از دیگر مدارک تحصیلی او دکترای کارآفرینی و کارشناسی مهندسی صنایع از دانشگاه آزاد اسلامی است.

با وجود کارآفرینی و راه اندازی کسب وکارهای موفق و مشغله زیاد، میثم شکری ساز کتاب  هایی هم به رشته تحریر و ترجمه درآورده که لیست آن را در بالا دیدید. آقای شکری ساز که متولد سال ۱۳۶۵ است، در سال ۱۳۹۶ توانست در ۳۱ سالگی موفق به دریافت عنوان "مدیر برگزیده فناوری و کارآفرین برتر کشور" شود.

این کارآفرین جوان دارنده گواهینامه ها، تندیس ها، تقدیرنامه ها و لوح های سپاس از داخل و خارج کشور از جمله مدیریت کسب و کارMBA  مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، گواهینامه مدیریت کیفیت ISO ۹۰۰۱:۲۰۰۰ ازDNV  هلند و گواهینامه دوره آموزش عالی حقوق تجارت و داوری است.

همانطور که گفتیم، ایشان بنیان گذار اولین موسسه آموزش مجازی کشور و مدیر عامل هلدینگ پارس پندار نهاد است. این مدیر توانمند برای بیش از ۵۰۰ نیروی جوان شغل تمام وقت ایجاد کند. توصیه می کنیم نه تنها با خواندن کتاب های آقای شکری ساز، بلکه با خواندن کتاب های بسیار خوب زندگینامه کارآفرینان موفق، بتوانید از تجربیات ارزشمند و دست اول آن‌ها آشناتر شوید و بتوانید راهی که طی کرده‌اند را به شکلی که دلخواه خودتان است بروید...مطمئنا این راهی کم ریسک و مطمئن برای موفقیت است.

کد خبر 613323

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha