قیمت هر بشکه نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا که دیروز جهشی ۲.۴ درصدی داشت، امروز با ۵ سنت افزایش به ۷۵ دلار و ۲۸ سنت رسید.

نفت خام

به‌ گزارش همشهری آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، پس از آنکه کشورهای عضو گروه اوپک پلاس نشست خود در مورد سیاست تولید نفت را به دلیل مخالفت امارات با طرح افزایش ۲ میلیون بشکه‌ای تولید در نیمه دوم سال به تعویق انداختند، قیمت نفت روز جمعه تغییر محدودی را شاهد بود.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا که روز پنجشنبه جهشی ۲.۴ درصدی داشت و بالاترین رقم از اکتبر ۲۰۱۸ را تجربه کرد، امروز با ۵ سنت افزایش به ۷۵ دلار و ۲۸ سنت رسید. قیمت نفت برنت دریای شمال نیز که در جلسه گذشته ۱.۶ درصد رشد کرده بود، امروز با ۴ سنت افزایش به ۷۵ دلار و ۸۸ سنت رسید.

در حالی که طرح مورد حمایت عربستان و روسیه برای افزایش ماهانه ۴۰۰ هزار بشکه‌ای تولید نفت در فاصله ماه‌های آگوست تا سپتامبر محتاطانه‌تر از سطح انتظار سرمایه گذاران بوده، قیمت هر دو شاخص نفتی دیروز شاهد رشد قابل توجهی بود.

اما پس از آنکه امارات با این طرح مخالفت کرد و جلسه اوپک پلاس به روز جمعه موکول شد قیمت‌ها تا حدودی تعدیل شد.

نفت خام آمریکا تحت تاثیر افزایش فعالیت پالایشگاه‌ها برای تامین تقاضای بالای بنزین در مسیر افزایش هفتگی ۱.۶ درصدی قرار دارد، در حالی که نفت برنت از ابتدای این هفته تاکنون نیم درصد افت کرده است.

کد خبر 611572

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار