مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از افزایش ابر، وزش باد شدید موقت، رگبار و رعد و برق و در برخی نقاط گرد و خاک طی سه روز آینده در برخی استانها خبر داد.

هواشناسی - آب و هوا

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، صادق ضیاییان مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور اظهار کرد: در ۳ روز آینده در بعدازظهر و اوایل شب در برخی نقاط استان‌های واقع در شمال غرب، استان‌های واقع در دامنه‌های شمالی و جنوبی البرز، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی افزایش ابر، وزش باد شدید موقت، رگبار و رعد و برق و در برخی نقاط گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود.

وی ادامه داد: روزهای یکشنبه و دوشنبه نیز در جنوب سیستان و بلوچستان، شرق هرمزگان و جنوب کرمان این وضعیت پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی همچنین این را هم گفت که طی دو روز آینده در منطقه زابل وزش باد شدید گاهی گرد و خاک رخ خواهد داد. همچنین در سه روز آینده دریای خزر مواج است و در این مدت کاهش دمای ۴ تا ۶ درجه ای برای استان‌های ساحلی خزر پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی ۲ روز آینده اظهار کرد: آسمان تهران فردا (جمعه ۱۱ تیر) صاف در بعد ازظهر نیمه ابری و وزش باد، با حداقل دمای ۲۷ و حداکثر دمای ۳۸ درجه سانتیگراد و روز شنبه (۱۲ تیر) صاف در بعدازظهر قسمتی ابری و وزش باد با حداقل دمای ۲۸ و حداکثر دمای ۳۸ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

وقوع رگبارهای شدید

محمد اصغری، کارشناس هواشناسی نیز نسبت به وقوع رگبار و رعد و برق و همچنین وزش باد و ایجاد گرد و غبار در برخی از مناطق کشور از عصر امروز پنجشنبه ۱۰ تیر هشدار داد.

به گزارش مهر، اصغری گفت: شرایط برای وقوع رگبار و رعد و برق از عصر امروز در شمال غرب کشور، البرز مرکزی و شمال شرق مهیا است.

وی ادامه داد: در اردبیل، تبریز، زنجان، قزوین، البرز، آستارا، تهران، فیروزکوه، خراسان شمالی، بجنورد، خراسان رضوی شرایط برای وقوع رگبارهای شدید مهیا است که منتهی به جاری شدن روان آب‌ها در این مناطق خواهد شد.

اصغری گفت: در روزهای گذشته در استان سمنان با شرایط سیلابی در برخی روستاها مواجه شدیم.

کارشناس هواشناسی با اشاره به کاهش دید در اثر بروز گرد و خاک افزود: وقوع وزش باد شدید منجر به بروز گرد و خاک و کاهش دید در شرق کشور شده، همین شرایط با وقوع بادهای ۱۲۰ روزه در سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، شرق استان کرمان، بخش‌های شمالی استان هرمزگان، مهران و دهلران حاکم است.

وی گفت: در سواحل دریای خزر کاهش دما تا ۶ درجه اتفاق می‌افتد و در ارتفاعات گیلان، مازندران و گلستان رگبار و رعد و برق خواهیم داشت ضمن اینکه آب‌های شمالی کشور مواج و متلاطم است و هموطنان باید از شنا کردن در سواحل خودداری کنند.

اصغری افزود: آب‌های خلیج فارس و دریای عمان نیز مواج و متلاطم است و ارتفاع امواج می‌تواند تا ۲.۵ متر هم برسد.

کد خبر 611456

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار