سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور گفت‌: در صورت تامین بدنه کارت ملی هوشمند در کمتر از ۵ ماه فرآیند صدور آن پایان می‌یابد.

کارت ملی

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از میزان، سیف‌الله ابوترابی سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور در مورد آخرین وضعیت صدور کارت ملی هوشمند گفت: تا پایان هفته گذشته تعداد ۵۱ میلیون و صد و چهل وپنج هزار و هشتصد و چهل کارت ملی صادر شده است.

وی در مورد تعداد افراد در انتظار صدور کارت ملی هوشمند بیان کرد: در حدود ۱۰ میلیون نفر کارت هوشمند خود را دریافت نکرده‌اند که در صورت تامین بدنه کارت ملی کمتر از ۵ ماه با ظرفیت ماهانه ۲ و نیم میلون کارت آن‌ها نیز صادر خواهد شد.

ابوترابی در مورد تاریخ پایان فرآیند صدور کارت ملی هوشمند توضیح داد: ما ماهانه توان تولید ۲.۵ میلون صدور کارت را داریم، اما مساله مهم تامین بدنه است که اگر این مهم محقق شود ثبت احوال می‌تواند در کمتر از ۵ ماه کارت ملی هوشمند افراد باقی مانده را نیز صادر کند.

سخنگوی سازمان ثبت احول در مورد صدور شناسنامه در روزهای انتخابات گفت: به ترتیب شناسنامه‌های صادرشده در روز ۲۷ خرداد ۱۶۸۲ تعویضی و ۲۵۹۹ المثنی بود. همچنین در روز جمعه ۲۸ خرداد تعداد ۴۰۷ شناسنامه تعویضی و تعداد ۸۷۶ المثنی برای هموطنان صادر شد.

وی با بیان این نکته که سازمان ثبت احوال متولی صدور کارت ملی است، افزود: تامین بدنه و تولید تراشه به عهده ثبت احوال نیست، کارت ملی هوشمند تولید داخل، مشابه نمونه خارجی است و همه نکات ایمنی و فنی در تولید آن رعایت شده است و چاپخانه‌های دولتی متولی تولید آن است که در صورت تامین اعتبارات و تامین مواد اولیه و در نهایت تولید آن روند صدور کارت ملی هوشمند نیز از سوی سازمان ثبت احوال کشور تسریع خواهد شد.
 

کد خبر 610722

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار جامعه

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

اخبار بازار و کسب و کار

خواندنی‌ها