در اولین یکشنبه هر ماه، بازدید از موزه‌های پاییتخت آلمان رایگان است. در حال‌ حاضر ۶۰ موزه به این طرح پیوسته‌اند.

موزه‌های برلین

به گزارش همشهری آنلاین، فارس به نقل از berliner-zeitung نوشت: براساس تصمیم سنای برلین، از چهارم جولای سال جاری (یکشنبه ۱۳ تیر)، ورود به موزه‌های پاییتخت آلمان در اولین یکشنبه هر ماه رایگان خواهد بود. هدف از اجرای چنین طرحی این است که افراد با هر سطح درآمدی در برلین بتوانند از موزه‌های این شهر بازدید کنند.

از ماه ژوئیه، موزه‌های شهر برلین در اولین یکشنبه هر ماه، رایگاه خواهد بود. این طرح که سال‌ها به دلیل مخالفت بسیاری از نمایندگان سنای برلین مسکوت مانده بود، بالاخره در سنا تصویب شد. مخالفان این طرح معتقد بودند که فروش بلیط در موزه‌ها می‌تواند بخشی از هزینه نگهداری آن‌ها را تامین کند. این در حالی است که ورود رایگان افراد به موزه‌ها چنین شانسی را از مسئولان آن‌ها خواهد گرفت.

با این وجود، بسیاری از نمایندگان سنا برلین معتقد بودند که اگر موزه‌ها یکبار در ماه نیز رایگان باشند، گروه‌های بیشتری از شهروندان می‌توانند از آن‌ها بازدید کنند. آن‌ها مدعی بودند که بخشی از مردم شهر برلین به دلیل هزینه بالای بلیط موزه‌ها، از رفتن به آن‌ها خودداری می‌کنند.

براساس آمارهای منتشرشده از سوی دولت فدرال، ۱۸ درصد از مردم پاییتخت آلمان توان خرید بلیت موزه‌ها را ندارند. به همین‌دلیل، نمایندگان سنا برلین بالاخره پس از سال‌ها بحث به توافق رسیدند که یک روز در ماه را برای بازدید رایگاه شهروندان از موزه‌ها در نظر بگیرند. در حال‌حاضر ۶۰ موزه برلین از جمله موزه آلات موسیقی، موزه فناوری و گالری ملی در این طرح شرکت کرده‌اند.

دولت ایالتی برلین با همکاری دولت فدرال، بودجه‌ای برای این موزه‌ها در نظر گرفته‌اند تا آن‌ها با مشکلات مالی مواجه نشوند. در مقابل، قرار است این ۶۰ موزه در روزهای یکشنبه اول هر ماه، با پیشنهادات متنوع فرهنگی خود، شهر برلین را هیجان‌زده و تورهای جذابی برای گروه‌های مختلف سنی برگزار کنند. همچنین برخی از کارشناسان حوزه فرهنگی پیشنهاد داده‌اند که در این روز، برنامه‌هایی نیز برای گروه‌هایی برگزار شود که به دلیل آشنا نبودن به زبان آلمانی به موزه‌ها مراجعه نمی‌کنند. علاوه بر این‌ها قرار است، شرایط مطلوبی نیز برای خانواده‌های ایجاد شود که کودکان و نوجوانان خود را برای بازدید به موزه‌ها می‌برند.

کد خبر 609727

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار