مدیرکل ثبت احوال آذربایجان شرقی گفت: کارت هوشمند حدود ۵۵۸ هزار و ۱۱۶ نفر در آذربایجان شرقی یعنی ۱۹ درصد ثبت نام کنندگان، صادر نشده است .

کارت ملی

سید مرتضی احمدپور- همشهری آنلاین:

به گزارش همشهری آنلاین، روند صدور کارت های هوشمند ملی در آذربایجان شرقی به کندی طی می شود. شهروندان بسیاری چندین سال  است که ثبت نام کرده اند اما هنوز خبری از صدور کارت ملی هوشمند آنان نیست.

ثبت نام در سال ۹۸

مسلم ناظمی از شهروندان تبریزی در این باره به خبرنگارهمشهری می‌گوید از سال ۹۸ برای دریافت کارت ملی هوشمند اقدام کرده‌ام اما هنوز خبری از صدور آن نیست.

وی می‌افزاید: کارت ملی قدیمی در برخی مراکز اعتبار ندارد و برخی بانک‌ها هم از دریافت کارت ملی قدیمی خودداری می کنند، علاوه بر این بسیاری از مراکز  غیر دولتی کد رهگیری را قبول ندارند.

سرگردانی در پیگیری کارت ملی هوشمند

هانیه مولوی، دیگر شهروند تبریزی است که برای پیگیری وضعیت صدور کارت ملی هوشمند خود دچار مشکل شده و می‌گوید: به اداره کل پست و اداره کل ثبت احوال مراجعه کرده و نتیجه‌ای نگرفته‌ام و کارمندان پاسخگو نیستند.

وی ادامه می‌دهد: جوابی که دادند این است که پس از آماده شدن کارت ملی هوشمند پیامکی دریافت خواهیم کرد اما زمان ارسال پیامک اصلا مشخص نیست.

اعتبار کد رهگیری ثبت نام کارت ملی هوشمند

مدیرکل ثبت احوال آذربایجان شرقی با بیان این‌که تاکنون حدود ۹۳ درصد از جمعیت واجد شرایط آذربایجان شرقی نسبت به ثبت نام کارت هوشمند ملی اقدام کرده‌اند، می­‌گوید: برای حدود ۷۸ درصد از ثبت نام کنندگان، کارت هوشمند ملی صادر و تحویل داده شده است.

محمد حیرت انگیز با بیان این‌که از آغاز اجرای طرح و پروژه راهبردی کارت هوشمند ملی، سه میلیون و شش هزار  و ۹۱۲ نفر از جمعیت واجد شرایط نسبت به ثبت نام قطعی کارت هوشمند ملی در آذربایجان شرقی اقدام کرده‌اند، ادامه می‌دهد: این رقم معادل ۹۳ درصد از افراد واجد شرایط ثبت نام برای دریافت کارت هوشمند ملی در استان است.

وی با بیان این ‌که تاکنون برای بیش از ۷۸ درصد از جمعیت ثبت نام کننده در آذربایجان شرقی کارت هوشمند ملی صادر شده است، ادامه می‌گوید: از ابتدای طرح تا پایان سه ماهه نخست سال ۱۴۰۰، به دو میلیون و ۳۴۹ هزار نفر در استان کارت هوشمند ملی تحویل داده شده است.

حیرت انگیز با اشاره به تعداد درخواست‌هایی که هنوز کارت ملی به آن‌ها صادر نشده خاطر نشان می‌کند: کارت هوشمند حدود ۵۵۸ هزار و ۱۱۶ نفر در آذربایجان شرقی یعنی ۱۹ درصد ثبت نام کنندگان، صادر نشده است .

مدیرکل ثبت احوال آذربایجان شرقی در پاسخ به عدم دریافت کد رهگیری ازسوی برخی مراکز اعلام می‌کند: کد رهگیری تا زمانی که کارت ملی فرد صادر نشده باشد، دارای اعتبار است و افراد می‌توانند با آن نسبت به دریافت خدمات از سایر ادارات و نهادها به ویژه بانک‌ها اقدام کنند.

حیرت انگیز با بیان این‌که شهروندان جهت پیگیری آخرین وضعیت کارت ملی هوشمند، از مراجعه حضوری پرهیز کنند، می‌افزاید: شهروندان از طریق موبایل با شماره‌گیری #۶۰۹۰*۴* اقدام کنند. همچنین مردم می‌توانند با مراجعه به سایت کارت ملی هوشمند به آدرس www.ncr.ir، از آخرین وضعیت کارت ملی هوشمند خود باخبر شوند.

کد خبر 609628

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار