وزیر علوم درباره برگزاری کنکور ۱۴۰۰، واکسیناسیون دانشجویان و استادان و شرایط برگزاری کلاس‌ها در ترم جدید توضیح داد.

کنکور

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایسنا، دکتر منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ضمن بیان این مطلب در خصوص امکان تعویق زمان برگزاری آزمون‌های ملی اظهار کرد: ما به هیچ عنوان بدون توجیه بهداشتی تعویق آزمون‌ها را قبول نمی‌کنیم برنامه ما این است تمامی آزمون‌های ملی از جمله آزمون کارشناسی ارشد و کنکور در موعد مقرر برگزار شوند، مگر این‌که شرایط بهداشتی به گونه‌ای باشد که مجبور به تعویق این آزمون‌ها شویم.

وی در ادامه تصریح کرد: سال گذشته نیز که با شرایط اوج شیوع کرونا ویروس مواجه بودیم تمامی تلاش ما این بود که آزمون‌ها را به موقع برگزار کنیم. بنابراین وزارت علوم و سازمان سنجش آموزش کشور به هیچ وجه به تغییر تاریخ کنکور فکر نمی‌کنند.

دکتر غلامی در خصوص نحوه آموزش دانشجویان جدیدالورود در ترم آینده نیز توضیح داد: آنچه برای ما اهمیت دارد تامین سلامتی دانشجویان است. اگر وزارت بهداشت به ما اجازه آموزش حضوری را بدهد ما این کار را خواهیم کرد. در کل ما تابع دستورات ستاد ملی مقابله با کرونا هستیم.

وزیر علوم با تاکید بر این‌که آموزش دانشجویان حتی در صورت واکسیناسیون دانشگاهیان مجازی حذف‌شدنی نیست، افزود: این آموزش حتی در شرایط سلامت کامل حذف نخواهد شد و ما به دانشگاه‌ها اجازه دادیم بین ۳۰ تا ۵۰ درصد آموزش‌های خود را بر اساس رشته، مقطع و شرایط خود مجازی برگزار کنند. این ظرفیتی است که شکل گرفته و امکانات آن نیز فراهم شده و باید بتوانیم آن را حفظ کنیم.

وی ادامه داد: هنوز مشخص نیست واکسیناسیون دانشگاهیان با واکسن‌های ایرانی خواهد بود یا خیر؛ چراکه تشخیص این مورد بر عهده وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی بوده و ما تشخیص این وزارتخانه را به عنوان مرجع رسمی علمی قبول داریم.

غلامی ادامه داد: امیدواریم واکسیناسیون از مرداد آغاز شود و اگر واکسیناسیون مرحله‌ای انجام شود، در مرحله اول واکسیناسیون دانشجویان تحصیلات تکمیلی به دلیل کمتر بودن جمعیت و بالاتر بودن سن به صورت کامل انجام گیرد و در مرحله بعد دانشجویان مقاطع دیگر در اولویت واکسیناسیون قرار می‌گیرند.
 

کد خبر 609578

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار