معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا گفت: فردی که با همدستی همسرش مدعی دسترسی و فروش سوالات کنکور سراسری بود، شناسایی و دستگیر شد.

دستگیری-زوج

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از فارس، سرهنگ رامین پاشایی معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا با اعلام خبر دستگیری فروشنده مدعی سوالات کنکور سراسری بیان کرد: بر اساس رصد صورت‌گرفته در فضای مجازی، فردی که با همدستی همسرش با انجام تبلیغات فریبنده در شبکه‌های اجتماعی اینستاگرام و ایجاد کانال در پیام‌رسان تلگرام مدعی دسترسی و واگذاری سوالات کنکور ۱۴۰۰ به متقاضیان بود مورد شناسایی قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه پس از هماهنگی با مقام قضایی طی عملیات غافلگیرانه متهمان دستگیر شدند و در مواجهه با ادله جرم به بزه انتسابی خود اقرار کردند، افزود: بر اساس تجزیه و تحلیل پرونده‌های قضایی ادوار گذشته، هر سال با نزدیک شدن به ایام کنکور شاهد این‌گونه کلاهبرداری‌ها هستیم.

سرهنگ پاشایی ادامه داد: مجرمان با ترفندهای مختلف از جمله جعل هویت مدیران آموزش عالی و سایر جزئیات شناخته‌شده پس از فریب کاربران و دریافت مبالغ مختلف، دیگر پاسخگوی متقاضیان نخواهند بود و یا با ارسال نمونه سوالات کنکور ادوار گذشته از قربانیان خود کلاهبرداری کرده و صدمات مالی و روانی شدیدی به متقاضیان وارد می‌کنند.

معاون اجتماعی پلیس فتا گفت: هم‌اکنون بیش از ۱۰۰ کارگروه ویژه در پلیس فتا ناجا و رده‌های استانی و شهرستانی کشور در حوزه شناسایی این جرم فعالیت می‌کنند و تاکنون تعدادی صفحه و کانال مجرمانه با موارد مشابه ضمن اشراف اطلاعاتی و پی‌جویی‌های فنی مورد شناسایی قرار گرفتند و ضمن مسدودسازی، اقدام قضایی علیه متهمان در حال پیگیری است.

وی ضمن توصیه به کلیه داوطلبان کنکور سال ۱۴۰۰ در خصوص اینکه به هیچ عنوان فریب این‌گونه تبلیغات دروغین را نخورند، از خانواده‌هایشان خواست نظارت بیشتری بر عملکرد تحصیلی و سایبری فرزندان خود اعمال کنند و در صورت مشاهده موارد مشکوک موضوع را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش گزارش‌های مردمی اطلاع دهند یا با شماره تلفن ۹۶۳۸۰ جهت رسیدگی هرچه سریع‌تر تماس بگیرند.

کد خبر 609478

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار