یکی از مأموران انتظامی شهرستان کرمانشاه در اقدامی شجاعانه و با انجام عملیات روانی جوان ۳۰ ساله‌ای را از خودکشی منصرف و ناجی وی شد.

نجات از خودکشی

سرهنگ «مصطفی فرهمند» مامور پلیسی است که با فداکاری و انجام عملیات روانی دقیق جان جوانی را نجات داده و او را به زندگی بازگرداند.

این مامور فداکار درباره چگونگی وقوع حادثه در گفت و گو با همشهری‌آنلاین گفت: روز گذشته (دوشنبه) از طریق مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ در جریان خودکشی جوانی قرار گرفتیم که تصمیم داشت خود را از روی پل لب‌آب حلق آویز کند.

سرهنگ فرهمند افزود: به همراه تیمی از ماموران به سرعت عازم محل شده و مشاهده کردیم جوانی با بستن رشته طنابی به میله‌های متصل به پل قصد دارد خود را از آن حلق آویز و به زندگیش پایان دهد.

وی ادامه داد: این فرد بسیار در تصمیمش جدی بود به گونه‌ای که به توصیه‌های صورت گرفته اطرافیان اعتنا نداشت و تهدید می‌کرد اگر کسی به او نزدیک شود خود را حلق آویز می‌کند. مامور انتظامی شهرستان کرمانشاه افزود: زمانی که شرایط را این‌گونه دیدم تصمیم گرفتم به هر شکل ممکن او را از تصمیمش منصرف کنم و پس از مقداری نزدیک شدن، به او قول دادم کمکش خواهم کرد و به این فرد تاکید کردم خودکشی و مرگ راه حل مناسبی برای حل مشکلش نیست.

فرهمند اظهار کرد: پس از آنکه دیدم آن جوان مقداری آرام‌تر شده به صحبت‌های خود ادامه داده و توانستم او را از تصمیمش منصرف و از طناب دار جدا کنم.

وی با بیان اینکه این جوان ۳۰ ساله اهل یکی از استان‌های اطراف کرمانشاه است، گفت: در صحبت‌های که داشتیم متوجه شدم مشکلات شخصی و خانوادگی دلیل تصمیمش بوده است. این مامور فداکار پلیس در پایان از انتقال جوان ۳۰ ساله به کلانتری برای انجام کارهای مشاوره‌ای و بازیابی شرایط روحی و روانی وی به منظور بازگشت به شرایط عادی زندگی خبر داد.

کد خبر 609173

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار