مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان شرقی گفت: در اردیبهشت امسال یک هزار و 87 نفر در اثر حوادث رانندگی مصدوم و به ادارات پزشکی قانونی مراجعه کردند که در مقایسه با مدت زمان مشابه در سال گذشته که یک هزار و 166 نفر بوده 7 نفر کاهش نشان می دهد.

تصادف

به گزارش همشهری آنلاین، بیشترین تصادفات رانندگی در جاده های منتهی به شهرهای بزرگ استان رخ می دهد و بنا بر اعلام پلیس راه 35 کیلومتری محدوده شهرها بیشترین تصادفات ثبت شده است. آذربایجان شرقی در سال‌های اخیر توانسته است در زمینه کنترل تلفات جاده ای موفقیت هایی کسب کند اما وقوع تصادفت منجر به جرح و فوت در استان همچنان از استانداردهای جهانی بالاتر است.

مدیرکل پزشکی قانونی استان در همین زمینه گفت: در طی دو ماهه اول امسال تعداد مصدومین حوادث رانندگی مراجعه کننده به ادارات پزشکی قانونی استان 2هزار و 360 نفر بوده است که از این تعداد یک هزار و 742 نفر مرد و 618 نفر زن بودند، این آمار در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته که تعداد مصدومان حوادث ترافیکی یک هزار و 916 نفر گزارش شده بود 23 درصد افزایش داشته است.

علی صفایی‌فرد افزود: این آمار در اردیبهشت ماه روند نزولی داشته به نحوی که در اردیبهشت امسال یک هزار و 87 نفر در اثر حوادث رانندگی مصدوم و به ادارات پزشکی قانونی مراجعه کردند که در مقایسه با مدت زمان مشابه در سال گذشته که یک هزار و 166 نفر بوده  7نفر کاهش نشان می دهد.

وی ادامه داد:مرگ و میر ناشی از حوادث رانندگی در دو ماهه اول امسال ارجاعی به ادارات پزشکی قانونی استان آذربایجان شرقی 137 نفر بود که این آمار در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته که تعداد کشته‌ها 95 نفر بوده حدود 44 درصد افزایش داشته است.

مدیرکل پزشکی قانونی استان گفت: از مجموع تلفات حوادث رانندگی در طی  دو ماه سال جاری در استان 111 نفر مرد و 26 نفر زن بودند.

صفایی‌فرد افزود: بیشترین تلفات حوادث رانندگی در طی این مدت به ترتیب با 85 فوتی در جاده های برون شهری و روستایی، 35 نفر در مسیرهای درون شهری، 9 نفر در جاده های خارج از استان یا نامعلوم گزارش شده است، همچنین در طی مدت مذکور 5 نفراز این تعداد نیز خارج از حریم جاده (موارد غیر ترافیکی) و 3 نفر نیز با فاصله بیش از 30 روز اززمان تصادف فوت کرده است.

وی اضافه کرد: تعداد کل تلفات ناشی از تصادفات رانندگی در طی سال 99 در استان 758 نفر بود که از این تعداد 116 نفر زن و 642 نفر مرد بوده است. مصدومان این حوادث نیز در سال 99 بالغ بر 14 هزار و 7 نفر گزارش شده است.

کد خبر 609070

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار