معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان از احداث ۱۲۵ کیلومتر بزرگراه و ۱۰ کیلومتر راه اصلی در محدوده تحت پوشش این اداره کل در سال جاری خبر داد.

راه‌سازی

به گزارش همشهری آنلاین، مهدی پارسی اظهار کرد: از مجموع ۱۲۵ کیلومتر بزرگراه در دست احداث در استان ۳۳ کیلومتر آن به محور زاهدان-بیرجند، ۲۲ کیلومتر محور زاهدان-بم، ۲۷ کیلومتر محور زابل-زاهدان، ۱۹ کیلومتر محور زاهدان-خاش، ۱۰ کیلومتر محور زابل_زهک و همچنین ۱۴ کیلومتر به کمربندی زاهدان اختصاص دارد.

وی ادامه داد: همچنین ۱۰ کیلومتر راه اصلی نیز در مسیر اسکل آباد-گوهر کوه- بزمان نیز در دست احداث است.

معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان تصریح کرد: با توجه به اینکه ساخت مسیرهای ارتباطی از جمله جاده‌های اصلی و بزرگراه یکی از مهم‌ترین شاخص‌های توسعه یافتگی مناطق مختلف محسوب می‌شوند که تحقق آن بهبود مناسبات اقتصادی و تجاری را به همراه دارد، از مجموع ۱۳۵ کیلومتر بزرگراه و راه اصلی در دست احداث توسط این اداره کل ۷۸ کیلومتر آن تا پایان سال جاری آماده بهره‌برداری خواهد شد.

پارسی ترانزیت و تجارت را از محورهای اصلی توسعه این استان عنوان کرد و افزود: به منظور بهبود وضعیت راه‌های استان در کنار سایر زیر ساخت‌های توسعه، علاوه بر ساخت ۱۲۵ کیلومتر بزرگراه موجود ۳۵ کیلومتر بزرگراه دیگر نیز در محورهای زابل-زاهدان و زاهدان-میرجاوه در سال جاری در اولویت این اداره کل قرار دارد.

وی تصریح کرد: همچنین لازم به ذکر است سال گذشته ۷۳ کیلومتر بزرگراه و راه اصلی در محدوده محورهای تحت پوشش این اداره کل احداث شد که نسبت به سال‌های گذشته در استان بی نظیر بوده است.

‌معاون مهندسی و ساخت اداره کل  راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان افزایش ظرفیت ترانزیت محورها و ایمنی سفر و همچنین کاهش تصادفات و تلفات انسانی و مصرف سوخت را از مهم‌ترین مزایای احداث بزرگراه در سیستان و بلوچستان عنوان کرد و افزود: این اداره کل به منظور تردد ایمن و روان مردم استان، تمام اهتمام خود را برای بهبود وضعیت راه‌ها از طریق احداث بزرگراه و راه اصلی به عنوان مطالبه به‌حق شهروندان به‌کار بسته است و در این مسیر از هیچ کوششی دریغ نخواهد کرد.

کد خبر 609026

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار