نشست کمیسیون مشترک برای جمع‌بندی ششمین دور گفت‌وگوها برگزار شد.

برجام

به گزارش همشهری آنلاین در پایان دور ششم مذاکرات وین برای احیای برجام، نشست کمیسیون مشترک برجام به ریاست انریکه مورا، معاون نماینده عالی اتحادیه اروپا در سیاست خارجی‌، برگزار شد و طی آن روسای هیات‌ها ضمن ابراز خرسندی از تلاش‌های مستمر و فشرده تیم‌های کارشناسی، نتایج گفت‌وگوهای دور جاری را مورد ارزیابی مشترک قرار دادند.

سیدعباس عراقچی، رئیس هیات کشورمان در این نشست، ضمن اشاره به پیشرفت‌های صورت‌گرفته در این دور از مذاکرات به ویژه در مورد پیش‌نویس متون مذاکراتی، بیان نمود که موضوعات مهم باقی‌مانده نیازمند تصمیم‌گیری‌های جدی در پایتخت‌ها خصوصا در کشورهای طرف مذاکره است. وی‌ از طرف‌های مذاکره خواست با جدیت و اراده قوی جهت حفظ و احیای برجام، با واقع‌بینی تصمیمات لازم را اتخاذ نمایند. 

معاون سیاسی وزیر خارجه کشورمان ضمن تصریح این موضوع که بیش از هر زمان دیگری به توافق نزدیک هستیم، اظهار امیدواری کرد که در دور آتی مذاکرات بتوان به توافق دست یافت، گرچه نمی‌توان آن را تضمین کرد.

روسای سایر هیات‌ها نیز ضمن تایید پیشرفت‌های صورت‌گرفته، بر ضرورت مشارکت همه طرف‌ها با رویکردی سازنده در ایجاد زمینه رسیدن به توافق تاکید کردند.

سید عباس عراقچی، مذاکره‌کننده ارشد ایران، پیش از نشست گفته بود: الان در موقعیتی هستیم که فکر می‌کنیم تمامی اسناد توافق تقریبا آماده است.

کد خبر 608953

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار