اتحادیه اروپا از برگزاری دور جدید گفت‌وگوهای احیای توافق هسته‌ای ایران در قالب کمیسیون مشترک برجام در روز یکشنبه خبر داد.

نشست کمیسیون برجام

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از فارس، اتحادیه اروپا اعلام کرد نشست رسمی کمیسیون مشترک برجام با حضور هیأت‌های ایران، گروه ۱+۴ و آمریکا روز یکشنبه در وین برگزار می‌شود.

خبرگزاری «رویترز» در این‌باره نوشت: «نشست رسمی روز یکشنبه حدود یک هفته بعد از ادامه پیدا کردن این دور از گفت‌وگوها برگزار می‌شود و نشانه‌ای از به تعویق افتادن احتمالی این گفت‌وگوها دارد».

رویترز همچنین نوشت که مقام‌های مختلف حاضر در نشست‌های هفته‌ای که گذشت، از وجود اختلاف نظرها درباره مسائل مهم صحبت کردند.

پیش از این، «میخائیل اولیانوف» نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر وین از برگزاری نشست کمیسیون مشترک برجام در روز یکشنبه خبر داده بود.

بامداد شنبه نیز خبرنگار نشریه «وال‌استریت ژورنال» گزارش داد که ششمین دور گفت‌وگوهای کمیسیون مشترک برجام طی دو روز آینده به پایان می‌رسد.

وی در ادامه نوشت، طبق اطلاعاتی که به دستش رسیده، نشست بعدی کمیسیون مشترک برجام اوایل ماه جولای (اواسط تیرماه) برگزار خواهد شد.

«سید عباس عراقچی» معاون وزیر خارجه ایران روز شنبه ۲۲ خرداد ماه بعد از نشست کمیسیون مشترک برجام در اظهاراتی بیان کرد: ما به دنبال دستیابی به یک توافق مطلوب و خوب برای جمهوری اسلامی ایران هستیم و در این مسیر نه عجله می‌کنیم و نه وقت را تلف می‌کنیم. هر چه زودتر برسیم، البته بهتر است، مهم این است که در این توافق آن اصولی که ایران بخواهد رعایت شده باشد و شاخص‌هایی که بخواهیم به آن رسیده باشیم.

روزنامه «نیویورک تایمز» نیز در گزارشی نوشت که تهران در مذاکرات وین از آمریکا درخواست ضمانت کتبی عدم خروج مجدد واشنگتن از برجام را خواسته که دولت بایدن از ارائه این ضمانتنامه عاجز است.

نشست رسمی کمیسیون مشترک برجام فردا برگزار می‌شود

ظریف: درست کردن برجام بر عهده آمریکا است

نیویورک‌تایمز: تهران از آمریکا ضمانت کتبی عدم خروج از برجام درخواست کرده است

کد خبر 608757

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار